in

Accenture Türkiye’nin Genel Müdürü Dilnişin Bayel oldu

Accenture Türkiye Genel Müdürlüğü görevine, 7 Eylül 2016 tarihi itibarıyla, AccentureTürkiye Finansal Hizmetler Sektör Lideri ve Yönetici Ortağı Dilnişin Bayel getirildi.
Accenture çatısı altında 13 yıldır çalışan Bayel, bayrağı yeni iş fırsatlarını değerlendirmek üzere Accenture’dan ayrılan Tolga Ulutaş’tan devraldı. Ulutaş, 2008 yılından beri Accenture bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Telekomünikasyon, Medya ve Teknoloji Endüstri Liderliği sorumluluğunun yanı sıra 2011 yılından beri Genel Müdürlük görevini yapmaktaydı.

Accenture MART (Orta Doğu, Afrika, Rusya, Türkiye) Bölgesi Kıdemli Yönetici Ortağı Eugenio Bonomi “Dilnişin Bayel’in, dijital dönüşüm ve entegrasyon alanlarındaki derin tecrübeleri, mükemmel müşteri ilişkileri ve uzun yıllardır bizimle birlikte olmasının getirdiği deneyim ile Accenture Türkiye’ye büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum. Tolga’ya geçtiğimiz 8 yıldır Türkiye’deki müşterilerimize ve çalışanlarımıza sağlamış olduğu değerli katkıları için teşekkür ediyorum” dedi.

Dilnişin Bayel, Türkiye’nin bölgede büyümesi ve genişlemesinden sorumlu olmasının yanı sıra Accenture’ın Türkiye’de inovatif teknoloji alanında – özellike dijital strateji, bulut bilişim ve güvenlik çözümleri konusundaki – liderliğini güçlendiriyor olacak. Bayel, 2003 yılında katıldığı Accenture’da, Genel Müdürlük görevini üstlenmeden önce; büyük dönüşüm projelerinin tasarımı ve uygulamaya geçirilmesini ve yakın zamanda dijital dönüşüm projelerini yönetti. 2008 yılından bu yana Accenture Türkiye Finans Sektörü Lideri ve Yönetici Ortağı olarak görev yapan Bayel, Genel Müdürlük görevinin yanı sıra hem bu rolünü hem de MART (Orta Doğu, Afrika, Rusya, Türkiye) Bölgesi ‘İnsan Kaynağı ve Yetenek Çeşitlilik” liderliği yönetimini sürdürecek. Accenture içinde kadın programlarını yürüterek gelecek nesil kadın liderler yetiştirmede öncülük eden Bayel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme mezunudur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Media Markt, Twitter kullanıcılarının maç izleme alışkanlıklarını araştırdı