Teknoloji

Acer’dan yeni çerçevesiz: H257HU

Yazı:  | 

WQHD çözünürlüklü 25 inçlik ekranında IPS teknolojisi kullanan Acer H257HU, çerçevesiz tasarımıyla, şıklık kadar çoklu monitör arayanlara da hitap ediyor.

Acer H257HUH257HU, fütürist metalik fırçalanmış yuvarlak çerçeve ayağıyla diğer monitörlerden ayrışıyor. Parlak gümüş rengi çizgisi, kenarların da daha yumuşak, ince görünmesini sağlıyor ve yumuşak bir dokunuş katıyor. Alüminyum ön çıkıntısı ve orta çerçevesi son derece inceyken, parlak siyah arka çıkıntısı sade bir görünüme sahip. Dahası, Zero Frame tasarımı ve IPS teknolojisi görüntüleme alanını arttırarak çoklu monitör kurulumlarında ve geniş görüntüleme açılarıyla daha mükemmel bir görüntüleme deneyimi sunuyor. WQHD (2560 x 1440) çözünürlük, 100,000,000:1 kontrast oranı ve 4 ms yanıtlama süresi, film ve oyunlar için de onu kullanışlı yapıyor.

H257HU monitör, TrueHarmony teknolojisi ve DTS™ surround ses sistemine de sahip. Acer TrueHarmony, iyileştirilmiş bas, minimum bozulma ve çok boyutlu ses sunmasının yanı sıra, özelleştirilmiş dengeleyicisi filmlerin hayat kazanması, Acer H257HUşarkılarda daha fazla derinlik ve oyunların daha etkileyici olmasını garanti etmek için frekans dengesini optimize ediyor. DTS™ ses sistemi monitörün arkasında konumlandırılmış hoparlörler aracılığıyla dikkat çekici bir ses akışı yaratmayı hedefliyor.

H257HU monitor, bir HDMI 2.0 bağlantı noktasına sahip ve daha iyi bir görüntü ve ses deneyimi için gerekli geliştirmeleri destekliyor. Cihazda DVI ve DisplayPort 1.2 bağlantı noktaları da yer alıyor.

Göz yorulmasının azaltılmasına yardımcı olan ve daha konforlu bir görüntüleme deneyimi sağlamayı hedefleyen EyeProtect teknolojileri ise, titreşim önleme teknolojisi ve potansiyel olarak uzun vadede gözlere zarar verebilecek mavi ışık maruziyetini azaltan mavi ışık filtresi kadar, loş ortamlarda standart monitörlerde %30 olan parlaklığı %15’e kadar ayarlayabilmelerini sağlayan düşük karartma teknolojisini de taşıyor. Ayrıca harici ışık kaynaklarından gelen yansımaları azaltan ComfyView teknolojisi de cihazda yer alıyor.

H257HU, Haziran’dan itibaren Türkiye’de 399 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.