in

Acer’dan Lego gibi eklemeli bilgisayar

Digital Report

Phonebloks ve Project Ara gibi girişimler telefonu parça parça yapmaya olanak sağlıyordu. Acer benzer bir sistemi bilgisayara taşıdı.

Revo Build Series adını taşıyan yeni sistem, ufak bir merkezî bloktan ve yan parçalardan oluşuyor. Üst üste eklenen parçalar PC’yi oluşturuyor.

Şimdilik açıklanan bloklar arasında 500 GB sabit disk, 1 TB sabit disk, kablosuz şark beşiği, hoparlör, ekran kartı, projektör ve mikrofon var.

Ek bloklar da zaman içerisinde tanıtılacak, ancak Acer kaç blok daha tanıtacağını ya da ne zaman tanıtacağını belirtmiyor.

Blokların fiyatları da henüz belli değil.

acer revo build ana blok

Ana blok yaklaşık 12,5 x 12,5 cm büyüklüğünde ve 5,5 cm yüksekliğinde. İçerisinde muhtemelen bir Celeron ya da Pentium serisi işlemci taşıyan sistem, maalesef bir oyun PC’si yapmak için yeterli değil.

En fazla 8 GB bellek destekleyen ana blok, üç adet USB 3.0 yuva, bir adet HDMI, bir adet DisplayPort, bir adet de mikrofon/kulaklık yuvasına sahip. Ayrıca bir de SD kart okuyucu bulunuyor.

Revo Build serisinin ilk ana bloğu M1-601 ekim ayında Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da 199 eurodan başlayan fiyatlarla satışa çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Acer, Mobil Dünya Kongresi’nde yeni ürünlerini tanıttı