in

AirPods 3 görüntüleri sızdı: AirPods Pro’ya çok benziyor

AirPods 3 görüntüleri sızdırıldı; AirPods Pro’ya çok benziyor
AirPods 3 görüntüleri sızdırıldı; AirPods Pro’ya çok benziyor

Apple’ın üçüncü nesil kablosuz kulaklığı AirPods 3 modelinin görüntüleri ortaya çıktı. Japonya merkezli bir internet sitesi tarafından sızdırılan görüntülere göre AirPods 3, tasarımı ile AirPods Pro modeline oldukça benziyor.

Son haftalara, akıllı saat, tablet, telefon ve akıllı hoparlör gibi çok sayıda yeni ürün duyuran Apple, durmak bilmiyor. Önümüzdeki günlerde ‘One More Thing’ isimli yeni etkinlik ile birlikte bir yeni ürün daha tanıtacak olan dev şirket, bir yandan da diğer ürünleri üzerinde yoğunlaşmış görünüyor.

Ortaya çıkan bazı raporlar, Apple’ın yakın bir zaman içerisinde piyasaya sürmeyi planladığı ürünler arasında bir de üçüncü nesil bir Bluetooth kulaklığın yer aldığını gösteriyor. AirPods 3 olarak isimlendirileceği iddia edilen yeni kulaklıkların oldukça etkileyici bir tasarıma ve gelişmiş özelliklere sahip olması bekleniyor.

Apple’ın en yeni kablosuz kulaklıkları ile ilgili henüz herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor. Fakat konuyla ilgili sızıntılar başlamış durumda. Geçtiğimiz günlerde, Apple’ın popüler kulaklıkları için güncellenmiş versiyonlar üzerinde çalıştığına dair bilgiler gelmişti. Bugün, söz konusu modellerden bir tanesinin görüntüleri paylaşıldı.

AirPods 3 görüntüleri ortaya çıktı

Japonya merkezli bir teknoloji sitesi olan 52audio, AirPods 3 modeline ait olduğunu ileri sürdüğü bazı görüntüler paylaştı. Paylaşılan ilk görselde, AirPods 3 modelinin üst kısmı ve şarj kutusunun muhafaza kapağı görülüyor.

AirPods 3 görüntüleri sızdırıldı; AirPods Pro’ya çok benziyor

İkinci görsel ile Bloomberg tarafından kısa bir süre önce hazırlanan bir rapor ile tamamen uyumluluk gösteriyor. Buna göre yeni AirPods 3 modeli, AirPods Pro modeline oldukça benziyor. Zira Apple, yeni modelde de, daha kısa bir gövde tasarımı kullanıyor. Bu da teknoloji devinin, AirPods, AirPods 2 modellerinde kullandığı tasarımdan tamamen vazgeçtiğini gösteriyor.

Paylaşılan AirPods 3 görüntüleri ile ilgili ortaya çıkan bir diğer detay ise, Apple’ın daha önceki modellerde olduğu gibi, dikey bir saklama kutusu kullanacağı. Yani Apple, üçüncü nesil kablosuz kulaklıklarında da, dikey bir saklama kabı kullanacak. Kullanıcılar, kulaklıklarını dikey olarak yerleştirebilecekler.

Apple’ın yeni kulaklıkları her ne kadar AirPods Pro modeline tasarım yönünden benzese de, teknik özellikleri bakımından AirPods Pro’nun gerisinde kalacak. AirPods 2’nin devamı niteliğine olacak olan cihaz, AirPods Pro’da yer alan bazı özelliklerden mahrum olacak. Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre Apple, yeni kablosuz kulaklıklarını 2021 yılında piyasaya sürecek.