Akıllı telefona HDD bağlama nasıl yapılır?

Akıllı telefona HDD bağlama nasıl yapılır?

Akıllı telefona HDD bağlama nasıl yapılır bilmiyorsanız, bu içeriğimizde size yardımcı olacağız. Geçmişte mobil cihazların Wi-Fi veya Bluetooth gibi kablosuz bağlantıları yoktu, bu yüzden elimizdeki tüm bu dosyaları yönetmek oldukça karmaşıktı. Ancak yeni akıllı telefonların ve bulut servislerinin gelmesiyle bu sorunlar çözülüyor.

Ancak yine de birçok kullanıcının tamamen farkında olmadığı bir şey var, ihtiyacınız olduğunda bir HDD’yi akıllı telefona bağlamak da mümkün.

USB OTG’ler, Android akıllı telefonlar için önemli cihazlar

Android 3.1 Honeycomb’un gelmesiyle birlikte sistem, ilk kez OTG için yerel desteği entegre etti. Peki bu nedir? USB On The Go olarak da bilinen bu teknoloji, temelde bu cihazların daha fazla kapasiteye sahip olmasını sağlayan USB 2.0’ın bir uzantısıdır.

Bu nedenle, akıllı telefonumuzu bu çevre birimine bağlamadan önce, cihazımızın OTG teknolojisi (On The Go) ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeliyiz.

Ek olarak, bu uzantı sadece akıllı telefonu bu harici sabit sürücüye bağlamamıza izin vermeyecek, aynı zamanda bize bir klavye, fare ve diğer cihazları cep telefonumuzun bağlantı noktasına bağlama imkanı da sunuyor.

Akıllı telefona HDD bağlama nasıl yapılır?

Birkaç yıl önce, tüm Android telefonlar MicroUSB’ye sahipken, terminalimizi çevre birimine takmak için bir adaptöre sahip olmak zorunluydu. Bazı durumlarda, akıllı telefon şirketleri bu aksesuarı akıllı telefonlarının kutusuna dahil bile etti.

Ancak hem akıllı telefonların hem de çevre birimlerinin OTG teknolojisinden yararlanabilmesi sayesinde adaptör ihtiyacını bir kenara bıraktığımız USB Type-C’nin gelişiyle her şey değişti.

Akıllı telefona HDD bağlama nasıl yapılır?

Mobil cihazınızın tamamen OTG uyumlu olduğunu doğruladıktan sonra, harici belleği bağlamanıza izin veren bir adaptör almanız gerekecek, bu Mikro USB veya USB Tip C olabilir.

OTG kablosuna bakarken bir ucunda dişi konektör, diğer ucunda MicroUSB veya USB Type C konektörü olduğundan emin olmalısınız.

O zaman akıllı telefonumuzu HDD’ye bağlamamız yeterli, sahip olduğu tüm dosyaları keşfedebiliriz. Dosyalarınızı bir dosya gezgini uygulaması kullanarak kopyalayabileceğinizi unutmayın.

Exit mobile version