Alexa ile daha doğal bir şekilde etkileşim kurmak mümkün: Konuşma Modu

Adım adım kılavuzumuzu izleyerek Alexa ile daha doğal bir şekilde etkileşim nasıl kurulur öğrenebilirsiniz

Alexa ile daha doğal bir şekilde etkileşim kurmak mümkün: Konuşma Modu

Alexa, özellikle dahil olan çok sayıda insan varsa, bir konuşma sırasında dikkate alacağı bir dizi sinyale dayalı olarak isteklere yanıt vererek uygun zamanlarda katılabilecek.

Alexa artık daha akıcı ve doğal konuşabilecek: Konuşma Modu

Son olarak, Konuşma Modu, Alexa’nın tek üye değil de grubun bir parçası gibi görünmesini sağlar. Kullanıcılar, Konuşma Modunu etkinleştirmek için Alexa’ya “Alexa, sohbete katıl” demeli. Ona “Görüşmeyi bırak” deyin veya tersi durum için mikrofon/kamera düğmesine basın.

Alexa ile daha doğal bir şekilde etkileşim kurmak mümkün: Konuşma Modu

Bu yazımız da ilginizi çekebilir
Mac’te ekran görüntüsü nasıl alınır?

Amazon:

“Bilim adamlarımız ve mühendislerimiz, Alexa’nın insanların ne zaman birbirleriyle değil de cihazla konuştuğunu anlaması ve ne zaman ve nasıl tepki vereceğini belirlemesi için çeşitli yollar bulmalıydı. Konuşma modu etkinleştirildiğinde, Alexa, isteklere ne zaman yanıt vereceğini bilmek için görsel ve akustik ipuçlarını kullanabilir.

Etkin olduklarında, kullanıcılar cihazın ekranının etrafında düz bir mavi kenarlık fark edecek ve ayrıca Alexa’nın ne zaman dinlediğini ekranın altındaki açık mavi çubuk aracılığıyla bilecekler.

Gizlilik düzeyinde, Amazon şunları açıklığa kavuşturdu:

“Yalnızca Alexa’ya yönlendirildiği belirlenen istekler kaydedilerek buluta gönderilecek ve buluta herhangi bir görüntü veya video gönderilmeyecek. Ses kayıtlarınızı istediğiniz zaman Alexa uygulamasında inceleyebilir ve silebilirsiniz.”

Gördüğünüz gibi isteğe bağlı olan yeni işlev, önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm Amazon Echo 10. nesil cihazlarda kullanılabilecek. Amazon, bu yeni özellikle ilgili kullanıcı yorumlarını inceleyecek.
Exit mobile version