in

İlk AWS Pop-Up Loft tamamlandı

Galata Rum İlköğretim Okulu’nda 16 Eylül – 27 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşen AWS Pop-up Loft Istanbul, sistem kuruculara, girişimcilere ve geliştiricilere, güçlü ve başarılı bulut tabanlı uygulamalar oluşturmalarına yardım edecek AWS kaynaklarına ve uzmanlarına erişim imkânı sundu.

Loft kapsamında 19 Eylül’de gerçekleşen AWS Transformation Day, bugünün işletmeleri için bulutun dönüştürücü fırsatlarını incelemek üzere Türkiye’deki iş ve teknoloji liderlerini bir araya getirdi. Türk Hava Yolları, Boyner, Demirören Teknoloji, Doğuş Teknoloji, FLO, Sony Europe,  Etiya, Equinix gibi Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından konuşmacılar ağırlandı. Boyner’in Bulut Hizmetleri Direktörü Hakan Türköner, “AWS spot instance servisini kullanarak teknoloji altyapı maliyetimizde yüzde 60 tasarruf ettik” dedi. FLO’nun Bilgi İşlem Direktörü Gökhan Uygun ise: “Eskiden e-ticaret altyapımız yetersiz olduğu için kampanyaları durduruyorduk. AWS geçişi sonrası kampanya çıkma hızımız 5 kat arttı” dedi.

AWS Loft İstanbul, ayrıca 25 Eylül’deki Startup Günü’nde, bir iş kuran ya da kurmayı planlayan girişimcileri bir araya geldi. App Samurai’nin Ürün Yöneticisi Aykut Bal, şunları söyledi:“Amazon, küçük ama etkili bir ekiple, 1.000 küresel müşteriden bize ulaşan saniyede 10.000 isteği yerine getirmemize yardımcı oluyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Slack, Microsoft Teams ile mücadele edebilmek için Amazon’la ortaklık kuruyor

AWS Pop-Up Loft Istanbul

Loft: Girişimcilere, geliştiricilere ve teknik uzmanlara yönelik çalışmalar yapıyor. Loft’un ev sahiplipi yaptığı etkinlikler arasında; AWS iş ortaklarının ve müşterilerinin sunumları ve uygulamalı atölye çalışmaları ile yapay zeka, makine öğrenimi, ‘serverless’ mimari, IoT gibi bir çok konuyu kapsayan teknik sohbetler yer alıyor. AWS Pop-Up Loft Istanbul kapsamında kısa sürede 90′ aşkın atölye gerçekleştirildi. Eğitim, oturum ve etkinliklerde; 32 AWS müşterisi olmak üzere 51’i aşkın konuşmacı yer aldı. AWS Pop-up Loft İstanbul; Peak, Commencis, Intel, Tech Data, Netapp, Hitachi, Cisco, Equinix, Bestcloudforme, Insider, Logo ve  V-count şirketlerinin yanı sıra eğitim sponsorları olarak Bilgeadam ve Yönetim Akademi’nin desteğiyle hayata geçirildi.

 

Etiya: “Seferberlik hamlesine ihtiyacımız var”