Amazon’un oyun hizmeti Luna yakında Avrupa’da

Amazon'un oyun hizmeti Luna yakında Avrupa'da

Amazon Luna çok yakında Avrupa’da kullanıcılara sunulacak ve bir aylık ücret karşılığında cep telefonumuzun, PC’mizin veya TV’mizde oyun deneyimini yaşayabileceğiz.

Google Stadia benzeri oyun hizmeti Amazon Luna ile tanışın

Amazon Luna, Google Stadia’nın doğrudan bir rakibi yani bir oyun akışı hizmeti, ancak bazı noktalarda ayrışıyorlar.

Google Stadia, platformunu duyurmaya başladığından beri bazı tartışmalara sahne oldu. Kullanıcılara 4K kalitesi vaat etti ve kullanıcılar aldıkları hizmetten pek de memnun kalmadı.

Tekel davaları büyük teknoloji şirketlerinin ofislerinde birikiyor ve Amazon çok geride değil. Hem Google hem de Amazon büyük şirketler ve son aylarda ikisi arasındaki ilişki ateşlendi.

Google, YouTube’u Fire TV Stick’ten ve Amazon, Prime Video’yu Chromecast’ten kaldırdı. Olumlu tarafı, her iki şirketin de olgunlaşması ve yazılım ve donanım rakipleri olmalarına rağmen artık işbirliği yapıyorlar ve Amazon Music’in Google TV ve Android TV’de zaten bir uygulaması var.

Amazon Luna hamlesi tekrar kıvılcımlar uyandırabilir ve daha çok Stadia’nın beklendiği kadar parlamadığını da göz önünde bulundurmak lazım. Şu anda Luna yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut ve yakında Avrupa’ya gelmesi bekleniyor.

Amazon Luna’yı Fire TV Stick, PC, Mac, iPad ve bazı Android cep telefonlarında ücretsiz olarak deneyebilir ve hatta platforma özel denetleyiciyi sipariş edebilirsiniz. Ücretsiz deneme 7 gün sürüyor ve oynamak istediğiniz cihaza Luna uygulamasını indirerek erişebiliyorsunuz.

Bu deneme günlerinden sonra, Amazon Luna’yı kullanmaya devam etmek istiyorsanız 5,99 ABD doları ödemeniz gerekiyor. Bu indirimli fiyatın beta aşaması için bir promosyon olduğuna ve platform genişlediğinde aylık maliyetin daha yüksek olabileceğine inanılıyor.

Amazon Luna’nın güncel kataloğunda Control, GRID, Metro Exodus, Resident Evil VII, Yooka-Laylee, Indivisible, Blasphemous, Rime, Abzu, Sonic Mania veya The Surge 2 gibi çok popüler oyunlara sahipsiniz.

Bunun dışında Ubisoft + kataloğuna erişebilir ve ekstra 14.99 $ ödeyerek Assassin’s Creed Valhalla gibi en ünlü oyunlarından bazılarını oynayabilirsiniz.

Muhtemelen Amazon, Amerika Birleşik Devletleri’nde iyi bir karşılama sağlıyor ve başarılı bir lansman stratejisini desteklemek için diğerlerinin yanı sıra Avrupa pazarını analiz ediyor.

Exit mobile version