Amazon’un yeni akıllı alışveriş sepeti ile kasiyersiz alışveriş mümkün

Amazon’un akıllı alışveriş sepeti kasiyere ihtiyaç bırakmıyor

Amazon’un akıllı alışveriş sepeti kasiyere ihtiyaç bırakmıyor

Amazon’un bu yıl içerisinde kullanıma sunacağı yeni akıllı alışveriş sepeti, müşterilerin herhangi bir kasiyere ihtiyaç duymadan alışveriş ve ödeme yapmalarını mümkün hale getiriyor.

Amazon, mağaza alışverişlerini daha kolay ve hızlı bir hale getirecek yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Amazon Go isimli fiziksel mağazalarında bir takım teknolojik yenilikleri kullanıma sunan şirket, bu sefer de Dash Cart ismini verdiği yeni bir akıllı alışveriş sepeti ile müşterilerinin karşısına çıkıyor.

Amazon’un akıllı alışveriş sepeti Dash Cart, müşterilerin satın aldığı ürünleri otomatik olarak tespit ediyor. Ve bu ürünleri ön tarafında yer alan ekrana yansıtarak, müşterinin ödemesi gereken toplam ücreti gösteriyor. Bu sayede, mağaza çıkışında herhangi bir kasiyere gerek kalmadan ürünler otomatik olarak okutulmuş oluyor.

Amazon’un akıllı alışveriş sepeti Dash Cart, ilk olarak Los Angeles’da kullanıma sunulacak

Amazon’un mağaza alışverişlerini kolay ve hızlı bir hale getiren yeni akıllı alışveriş sepeti Dash Cart, ilk olarak Amazon’un Los Angeles şubesinde kullanıma sunulacak. Yeni mağaza formatı kapsamında geliştirilen yeni akıllı alışveriş sepetleri kullanmak için bir adet akıllı telefon ve Amazon hesabına sahip olmak gerekecek.

Müşteriler mağazaya girdiklerinde, Amazon uygulamasından aldıkları QR kodu, Amazon tarafından sunulan akıllı alışveriş sepeti üzerindeki mekanizmaya okutacak. Böylelikle müşterinin Amazon hesabı ile alışveriş sepeti eşleşmiş olacak.

Müşterinin sepete attığı her ürün, akıllı kamera ve sensörler tarafından tespit edilecek. Akıllı sepetin yapabildikleri bunlarla sınırlı kalmayacak. Sepet ayrıca, meyve ve sebze gibi ürünleri tartabilmek için bir tartıya sahip olacak.

Müşteriler yalnızca ürünlerini okutmak için değil, ödeme yapmak için de beklemeyecek. Zira sistem, satın alınan tüm ürünlerin ücretini, müşterinin Amazon hesabına bağlı kredi kartından otomatik olarak çekecek. Ve satın alınan ürünlerin fişi müşterinin e-posta adresine otomatik olarak gönderilecek.

Alışveriş deneyimini daha keyifli ve rahat hale getirecek bu uygulama sayesinde kullanıcılar, sepetin içerisinde yer alan poşetler ile birlikte, mağazayı oldukça hızlı bir şekilde terk edebilecekler. Klasik mağazalarda yer alan kasiyer kuyruğu ve bekleme süresi gibi problemlerin hiç biri Amazon’un akıllı mağazalarında yaşanmayacak.

Exit mobile version