Android 13 beta çıktı: Yeni özellikleri, desteklenen cihazlar ve daha fazlası

Daha iyi medya gizlilik ayarları yolda

Android 13 beta çıktı: Yeni özellikleri, desteklenen cihazlar ve daha fazlası

Android 13 beta’nın tüm yeni özelliklerini, desteklenen cihazları ve daha fazlasını sizler için derledik.

Nisan ayında Google sözünü tuttu ve Android 13 geliştirici önizlemesini sundu. Android 13 beta 1 artık 4’ten 6 ve 6 Pro’ya kadar olan Pixel telefonlar için kullanılabilir. İlk beta yalnızca üç yeni özellik içeriyordu. Ancak paylaşılan medya dosyaları için daha ayrıntılı izin ayarları artık mevcut.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir
Android’de sanal RAM nedir ve nasıl çalışır?

Android 13 beta çıktı: Yeni özellikleri, desteklenen cihazlar ve daha fazlası

Yeni güncelleme, Google’ın Android 13 işletim sisteminin ilk beta sürümüdür. Uygulamaların bildirim göndermek için izin istemesini gerektirmesi de dahil olmak üzere, Android 13 Developer Preview 2’deki tüm yükseltmeleri içerir. Ayrıca yeni bir fotoğraf seçici, Bluetooth LE ses ve USB MIDI desteği de fark edeceksiniz.

Google Hesabı olan herkes betayı indirebilir. Daha önce olduğu gibi, bu sürümü ana telefonunuza yüklememelisiniz. Betalar genellikle daha kararlı olsa da Google, Haziran ayına kadar platform kararlılığına öncelik vermeyi ve bitmiş Android 13’ü Temmuz sonrasına kadar yayınlamayı beklemiyor. Bu, işletim sistemi genel kullanıma sunulduğunda uygulamaların hazır olmasını isteyen geliştiriciler içindir.

Google’ın bunları paylaşması gerekmese de, halihazırda sızdırılmış olan birçok Android betası, kullanıcıya yönelik tüm özellikleri içermiyor. I/O 2021, ilk önizlemelerin ortaya çıkmasından aylar sonra Google’ın Material You’yu ortaya çıkardığı zamandı. Beta hala faydalı olsa da, büyük değişikliklerle ilgileniyorsanız, Mayıs ayındaki I/O 2022’yi beklemek faydalı olabilir.

Exit mobile version