Android için en iyi Microsoft Excel alternatifleri

Android için en iyi Microsoft Excel alternatifleri

Bugün Android cihazlar için en iyi Microsoft Excel alternatiflerini inceleyeceğiz. Doğru uygulamaları nasıl indirip kuracağınızı biliyorsanız, akıllı telefonunuzu etkili bir çalışma aracına dönüştürmek mümkün. Belirli sektörlerde sıklıkla kullanılan araçlardan biri, adından da anlaşılacağı gibi, esas olarak çeşitli aritmetik işlemleri hesaplamak için kullanılan hücrelerden oluşan bir belge türü olan Excel.

Normalde bu elektronik tabloları Excel ile ilişkilendirmemize rağmen, Microsoft’un programı bu belgeleri oluşturabileceğiniz tek program değil. Bazı yeni uygulamaları denemek istiyorsanız, cep telefonunuzdaki elektronik tablolarla çalışmaya devam etmek için yükleyebileceğiniz en iyi alternatifleri sıraladık.

Android için en iyi Microsoft Excel alternatifleri

Android’de elektronik tablolar oluşturmak, açmak, düzenlemek ve paylaşmak için birçok uygulama vardır, ancak bunların hepsi iyi geliştirilmemiştir veya bu görevler için doğru özellikleri entegre etmemektedir.

Ana Android uygulama mağazası olan Google Play’i analiz ettikten sonra, bu uygulamaları Microsoft Excel’e en iyi alternatifler olarak kullanmanızı önerebiliriz:

Google E-Tablolar

Basit ama çok eksiksiz olan bu program, Google’ın elektronik tabloları diğer kullanıcılarla çevrimiçi olarak oluşturmak, düzenlemek ve paylaşmak için kullandığı bir uygulama. Diğer ortak çalışanları e-tablolarınıza davet ederseniz, aynı anda çalışabilirsiniz. İşbirliğini daha da iyi hale getirmek için yorumlar ekleyebilir ve diğer kullanıcıların yorumlarını yanıtlayabilirsiniz.

Ek olarak, Google E-Tablolar, internet erişiminiz olmasa bile belgeleriniz üzerinde çalışmaya devam etmenizi sağlayan bir çevrimdışı moda sahip. Elbette hücrelere farklı formatlar verebilir, sonuçları anında alabilir ve elektronik tabloları Excel formatında dışa aktarabilirsiniz. Bu Google aracının otomatik otomatik kaydetme özelliği var, bu nedenle herhangi bir veri kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu, Microsoft Excel’e en iyi alternatiflerden biridir.

OfficeSuite

Android için en iyi Microsoft Excel alternatifleri

OfficeSuite, Android için en popüler ofis uygulaması paketlerinden biri ve elbette elektronik tabloları oluşturmak, düzenlemek ve açmak için bir bölümden yoksun. İhtiyaç duyduğunuz kadar hücre ekleyebilir, biçimlerini değiştirebilir ve aritmetik işlemler uygulayabilirsiniz.

OfficeSuite ile elektronik tabloları düzenlemeyi bitirdikten sonra, belgeleri Excel biçiminde dışa aktarabilir veya doğrudan Google Drive, OneDrive, Box ve Dropbox gibi bulut platformlarına kaydedebilirsiniz. OfficeSuite’in ayrıca bir Windows sürümü var, böylece dosyalarınızı senkronize etmek için aynı hesabı farklı cihazlarda kullanabilirsiniz.

WPS Office

WPS Office de çok popüler bir Excel alternatifti. Bu uygulama ile metin belgeleri, sunumlar ve PDF dosyaları oluşturabilirsiniz, ancak bizi en çok ilgilendiren, bu durumda yeni elektronik tablolar açıp bunları mevcut farklı özelliklerle düzenleyebilmeniz.

Farklı hücrelere veri ekleyebilir ve WPS Office’in işlemleri sizin için yapmasına izin verebilirsiniz. Ardından, düzenlemeyi bitirdiğinizde, elektronik tabloları diğer seçeneklerin yanı sıra Gmail, WhatsApp veya Bluetooth aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Bunları Google Drive veya Dropbox gibi platformlarda da güvende tutabilirsiniz. Bu, Microsoft Excel’e en iyi alternatiflerden biri.

Polaris Office

Android için en iyi Microsoft Excel alternatifleri

Polaris Office, bir ofis paketinde gerekli tüm araçları bulduğumuz başka bir uygulama. Bu uygulamayı yüklerseniz, bir bilgisayara ihtiyaç duymadan elektronik tablolarınızı oluşturabilir ve üzerinde çalışabilirsiniz.

Bu türden (60 MB) bir uygulamadan bekleyebileceğimiz küçük boyuta sahip Polaris Office, elektronik tablolarınız üzerinde çalışmak için iyi bir seçenek olarak konumlandırılmıştır. Bu arada, çeşitli cihazlardan (telefon, PC, tablet) erişmek için belgeleri kişisel hesabınızda saklayabilirsiniz.

SmartOffice

Cep telefonunuzla gider raporu yazmanız mı gerekiyor? Excel’e alternatif olarak elektronik tablolar da oluşturabileceğiniz SmartOffice’i deneyin. Hücrelerin biçimini değiştirmek için birkaç seçeneğiniz var, istediğiniz kadar ekleyebilir veya silebilirsiniz.

Ek olarak, SmartOffice hesap tabloları ile grafiklerin görselleştirilmesine erişebilir ve çeşitli matematiksel formülleri kullanabilirsiniz. İşinizi bitirdikten sonra, belgeyi dışa aktarma veya Google Drive, OneDrive veya Dropbox gibi hizmetlerde saklama seçeneğine sahip olacaksınız.

Office Document

Android için en iyi Microsoft Excel alternatifleri

Office Document, cep telefonunuza metin belgeleri, PDF dosyaları, PowerPoint tarzı sunumlar ve tabii ki elektronik tablolar oluşturma olanağını getiren başka bir platform.

Bu türden yeni dosyalar oluşturabilmenin yanı sıra, Office Document ile bu dosyalara daha önce Microsoft Excel’de geliştirdiğiniz .xls veya .xlsx formatında ek açıklamalar açabilir ve ekleyebilirsiniz.

Table Notes

Cep telefonunuzla hızlı bir şekilde elektronik tablolar oluşturmak için basit bir uygulama arıyorsanız, Table Notes’u da öneriyoruz. Basit olması, bu ücretsiz uygulamanın matematiksel işlemleri gerçekleştirmek için elektronik tabloların en karakteristik işlevine sahip olmadığı anlamına gelmiyor.

Öte yandan, bu uygulama ile ihtiyaç duyduğunuz kadar çok sayıda belge oluşturup düzenleyebilir ve ardından tablo listesinden bunlara erişebilirsiniz. Ayrıca bunları Excel formatında dışa aktarma, diğer kullanıcılarla paylaşma veya ana ekrana bir pencere öğesi olarak ekleme olanağına sahipsiniz. Bu, Microsoft Excel’e en iyi alternatiflerden biri.

Exit mobile version