Android uygulama dili değiştirme rehberi

Adım adım kılavuzumuzu izleyerek Android'de uygulama dili nasıl değiştirilir öğrenebilirsiniz

Android uygulama dili değiştirme rehberi

Android uygulama dili değiştirme rehberini sizler için derledik.

Android’deki uygulamaların dilinin nasıl değiştirileceğini bilmek, birçok nedenden dolayı tüm kullanıcıların ilgilendiği bir şeydir. Örneğin, tabletimizdeki seçenekleri keşfettikten sonra istemeden yanlış dili seçeriz.

Neyse ki, bu çözülmesi çok kolay bir problemdir. Üstelik, aralarından seçim yapabileceğiniz yüzden fazla dil ile, neredeyse hiç kimse, beğenisine bir dil bulamadığından şikayet edemez. Android cep telefonumuzdaki veya tabletimizdeki dili şu şekilde değiştirebiliriz:

Daha eski sürümlerde Android uygulama dili değiştirme

Android’in önceki sürümlerinde süreç biraz farklıydı. Dil ayarları “Ayarlar” seçeneğinden yapıldı, ardından “Diller ve giriş” seçeneği ve bunun içinde “Diller” seçeneği seçilirdi. Android tabletiniz veya telefonunuz birkaç yaşındaysa, muhtemelen gidilecek yol budur.

Android uygulama dili değiştirme rehberi

Her iki durumda da (yeni veya eski Android sürümleri), bu basit adımlar, telefonunuzdaki varsayılan dili otomatik olarak değiştirmeli. Tabii ki, sonucu görmek için neredeyse her zaman cihazı yeniden başlatmamız gerekecek.

Android’de iki farklı uygulama dili seçme

Android 7.0 ve daha yeni sürümlerde, sistem bize aynı anda birkaç tercih edilen dili kurma imkanı sunuyor.

Bu ne işe yarar? Birçok durumda, çok pratik olabilir. İki dil bilen kullanıcılar bu seçeneği çok faydalı bulabilir. Bu işlevin kullanışlılığı, o anın ihtiyacına göre birinden diğerine geçilebilmesinden ibaret. Geçiş yapmak için bir önceki bölümde bahsedilen adımları izlemeniz ve beş numarada istediğiniz dili parmağınızla ilk konuma sürüklemeniz gerekiyor. Bu kadar kolay.

Android’de Sanal Klavye dilini değiştirme

Android uygulamalarının diline ek olarak, sanal klavyenin dilinin nasıl değiştirileceğini bilmek de oldukça faydalıdır. Varsayılan olarak, bu sistemdekiyle aynı olacaktır, bu yüzden birini değiştirdiğimizde diğerini de değiştirmek zorunda kalacağız. Adımları takip etmeniz yeterli:

Exit mobile version