in

Apple Final Cut Pro X ve Logic Pro X deneme sürümü 90 güne çıktı

apple final cut pro x deneme sürümü 90 gün

Koronavirüs salgınına karşı, evden çalışan insanlara destek amaçlı olarak Apple Final Cut Pro X ve Logic Pro X programlarının ücretsiz deneme sürümünü 90 güne çıkardı. Video ve müzik düzenleme konusunda profesyonel çözümler sunan programlar, dijital ekosistemde çok fazla tercih edilen, popüler uygulamalar arasında.

Final Cut Pro X programının normal deneme süresi 30 gün, Logic Pro X programı ise deneme sürümü olmayan bir program. Herhangi bir ücretsiz deneme sürümü olmayan Logic Pro X, şimdi 90 günlük ücretsiz deneme seçeneği sunuyor.

Yapılan düzenleme, küresel koronavirüs salgını nedeniyle yüz milyonlarca insanın eve kapanmasının ardından geldi. Apple, Mart ayının başında çalışanlarının büyük bir kısmına evden çalışmaları talimatını vermişti, birçok şirket Apple gibi çalışanlarını evden çalışmaya yönlendirdi.

Bir Apple sözcüsü, Final Cut Pro X ve Logic Pro X programlarının deneme sürecinin 90 güne çıkması ile ilgili olarak, “Evde ustalaşmak için yeni bir şeyler arayan kullanıcılarımızın Logic Pro X ile harika ritimler ortaya koymasını, Final Cut Pro X ile harika videolar oluşturmaya başlamasını umuyoruz” dedi.

Final Cut Pro X’in fiyatı 299 dolar, yani 1927 TL. Logic Pro X’in lisansı ise 1282 TL. 3 aylık deneme süresi verilen programlar, şimdiden video ve müzik düzenleme ile ilgili çalışmalar yapanları heyecanlandırdı.

Küresel koronavirüs salgını, şimdiye kadar 500 binden fazla insana bulaştı ve 21 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Birçok küresel şirket, bu süreçte çalışanlarını ofiste değil, evden çalışmaya yönlendirdi.