Apple Haritalar’da rehber bulma

Apple Haritalar'da rehber bulma

Çok seyahat ediyorsanız ve Apple Haritalar’da rehber bulma işlemi nasıl yapılır bilmiyorsanız, yazımızı okumaya devam edin. iOS 14 ve iPadOS 14’ün piyasaya sürülmesiyle Apple, Haritalar uygulaması için ilginç bir yeni özellik sundu: Seyahat rehberleri. Uygulamada görüntülenen bilgilerdeki iyileştirmenin yanı sıra şirket, uygulamadaki sertifikalı seyahat rehberlerinin bilgilerini de sisteme ekledi.

Haritalar’da sunulan rehberler yüksek bir standartla kabul ediliyor, çünkü Apple, kişileri kontrol edip onaylıyor. bu içeriğin geliştirilmesinden sorumlu kurumlar arasında Lonely Planet, The Washington Post, Louis Vuiton, TimeOut ve Culture Trip de yer alıyor.

Apple Haritalar’da rehber bulma

Uygulama bize en fazla sayıda rehber olan büyük şehirleri gösterdiği gibi, zamanla daha az ziyaret edilen yerleri de ekrana getiriyor. Apple, önceden haber vermeksizin yeni rehberleri yayına alıyor, bu nedenle, eğer bir süredir bakmadığınız bir bölge varsa, tekrar kontrol ederek güncellenip güncellenmediklerini görebilirsiniz.

Apple Haritalar’da rehber bulma

Haritalar’da bir seyahat rehberi bulmak çok basit. Bunun için en basit yollardan biri, uygulamanın arama özelliğini kullanmak. Bunun için şu adımları izleyin:

Exit mobile version