Teknoloji

Apple internetten ucuz müzik dinlemeyi bitirecek

Yazı:  | 

Beats Music hizmetini tanıtmadan önce müzik şirketleriyle anlaşma peşindeki Apple, Spotify ve YouTube’ün önünü kesmek istiyor.


Digital Report, 1 takipçisine kablosuz Bluetooth kulaklık hediye ediyor

Buraya tıklayın, hesaplarımızı takip edip, kazanma şansı yakalayın


Teknoloji şirketlerinin arasındaki mücadele çirkin boyutlara ulaşabiliyor. Yakın zamanda Beats Music hizmetinin yeni lansmanını yapacağı düşünülürse, Apple’ın Spotify gibi popüler internet kaynaklı müzik hizmetlerini sıkıştırmaya çalıştığını duyunca, şaşırmıyorum.

The Verge’ün haberine göre; Apple, iTunes ile müzik endüstrisinde oluşturduğu ağırlığı kullanarak Spotify ile yapılan ücretsiz yayınlama anlaşmalarının önünü kesmeye çalışıyor. Spotify’ın 60 milyon kullanıcısından 15 milyonu ücretli hizmet alıyor. Şirketlerin ücretsiz müzik desteğini kesmeleri hâlinde, firmanın işi oldukça zorlaşabilir.

Apple, Universal Music Group’a YouTube’ün müzik lisanslama için ödediği parayı ödemeyi teklif etti. Karşılığında ne istediğini tahmin ediyorsundur; şarkıları YouTube’e koymaması.

Kısa bir süre önce müzik endüstrisinin ağır toplarına yenilen Grooveshark’ı düşününce, müziğin tekrar daha çok para isteyenlerin eline geçeceği bir gelecek bizi bekliyor sanırım.