Teknoloji

Apple, iPad’lerdeki ekran hatasını ücretsiz tamir ediyor

Yazı:  | 

Apple, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen bazı 3. nesil iPad Air modellerinde, düzeltilemeyen bir boş ekran hatası olduğunu açıkladı. Eğer siz de, 3. nesil iPad Air’inizde bir ekran hatası alıyorsanız, Apple bu hatanın giderilmesi için ücretsiz bir tamir servisi sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamada, “Apple, belirli koşullar altında, sınırlı sayıda iPad Air (3. nesil) cihazlarda, ekranın kalıcı olarak karartılabileceğini belirledi” dedi ve “Ekran kararmadan önce, kısa bir titreme ya da flaş görünebilir” uyarısında bulundu.

Ekran hatalı iPad Air modelleri, Mart-Ekim 2019 tarihlerinde üretildi

Apple, Mart 2019 ile Ekim 2019 arasında üretilen 3. nesil iPad Air’lerde, ekran hatasına rastlanıldığını belirtti. Bu tarihler arasında üretilen ve ekran hatası alınan cihazlara, Apple Yetkili Servis sağlayıcıları, ücretsiz hizmet verecek.

Tamir hizmeti almak için, Apple Store ya da yetkili üçüncü taraf iş ortaklarından randevu almanız gerekmekte. Eğer belirtilen mevcut ekran sorunu dışında, tamirat gerektiren farklı sorunlarınız varsa, bu onarımlar için ücret ödemeniz gerektiğini de vurgulayalım.

iPad Air ekran hatası hakkında

Apple’ın sunduğu ücretsiz tamir programı satın alma tarihinizden itibaren iki yıl boyunca geçerli. Bu yüzden, şu anda iPad Air’inizin ekranın bir hata yoksa ve ileride yaşanırsa, panik yapmayın.

Apple’ın, donanımsal sorunlar nedeniyle onarım ve değişim programları son dönemde oldukça yaygın. Apple, geçtiğimiz dönemde sınırlı sayıda iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelindeki bazı sorunlar ve geçtiğimiz yıl satılan 13 inç MacBook Pro modelleri için de, ücretsiz donanım hizmeti sundu.

MacBook’un son modellerinde yer alan kelebek klavyede süregelen sorunlar, Apple kullanıcıları tarafından eleştiriler almıştı. Apple’ın bu sorunları, 16 inç yeni MacBook Pro ile çözmesi umut ediliyor.

Diğer bir yandan, gelen bilgilere göre bir sonraki iPad modelleri, Mart ayında tanıtılacak yeni iPad Pro modelleri olacak. Yeni ürünlerin lansman süreci, koronavirüs salgını nedeniyle Çin’de yaşanan üretim ve tedarik sorunlarından ötürü aksamış durumda. Bu durum, lansman için hazırlanan diğer ürünlerin gecikmeli bir şekilde piyasaya çıkmasına ya da sınırlı bir kullanılabilirliğe neden olabilir.