in

Apple TV’de hangi oyunlar revaçta?

Apple TV oyun konsolu oldu

Yenilenen TV kutusu ile oyunlara göz kırpan firma, neler oynamımızı istiyor; herkesçe basit olacağı öngörülen oyunlardan bir kısmını görelim.

Yenilenen Siri destekli dokunmatik uzaktan kumandası ile öne çıkan Apple TV, grafik işlemcisindeki değişim sayesinde oyun da oynatabileceği açıklanmıştı.

Solda yeni Apple TV'nin dokunmatik kumandası, sağda ise SteelSeries Nimbus oyun kolu
Solda yeni Apple TV’nin dokunmatik kumandası, sağda ise SteelSeries Nimbus oyun kolu

Satışa çıkan cihaz için şu anda çok fazla oyun bulunmuyor, bulunanların çoğu da yeni kumanda ile oynanıyor. Yakın zamanda oyun kollarının piyasaya çıkması ile oyun kalitesinin de artması beklenirken, şu anki popüler oyunlara bir bakalım istedik.

Rayman Adventures

Rayman Adventures

Rayman’in zıplaması, yumrukları ve hareketleri kumanda ile yönetiliyor. Oyunu tabletten büyük ekranda oynamak isteyenler için uygun.

Jetpack Joyride

Jetpack Joyride

Geçen ay geleceğe dönüp, geleceği geçmiş yapmıştık. Bunu biraz da oyunla anayım dersen, Geleceğe Dönüş temalı ve DeLorean kullandığın bu oyuna bir bak.

Beat Sports

Beat Sports

Harmonix’in geliştirdiği oyun, müziğin ritmine göre ilerliyor. Her yaş grubunu hedefleyen oyun, kumandanın hareketleriyle ve dokunma özellikleriyle yönetiliyor. Spor aktiviteleri içermesi de Wii Sports’u andırıyor.

Alto’s Adventure

Alto's Adventure

Snowboard seven ama kar yağsın diye bekleyemeyenlere, bir anımsatıcı niteliğinde. Yola çıkan kayalara ve zıplamayı zorlaştıran engellere dikkat ederek ilerlemek gerekiyor. iCloud desteğiyle iPhone ve iPad’de kaldığın yerden devam edebiliyor olman da etkileyici.

Asphalt 8: Airborne

Asphalt 8: Airborne

Yarış olmayan oyun konsolu (ya da kutusu) utanmalı! Asphalt’ın bu ücretsiz sürümü iPad ve iPhone’daki hâlini aratmıyor. Grafikler de bu basit görünümlü kutu için gayet iyi.

[td_smart_list_end]