Apple’ın akıllı gözlüğünün 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor

Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun açıklamalarına göre teknoloji devinin yeni akıllı gözlüğü, 2022'de Mac düzeyinde bilgi işlem gücüyle piyasaya sürülebilir

Apple'ın akıllı gözlüğünün 2022'de piyasaya sürülmesi planlanıyor

Apple analisti Ming-Chi Kuo, 9to5Mac’e 2022’de Apple’ın akıllı gözlüğünün piyasaya sürülmesinin hedeflendiğini açıkladı.

Apple’ın akıllı gözlüğü Mac gücünde olacak

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü, “Mac ile aynı bilgi işlem gücü seviyesine sahip” bir işlemciye sahip olacak ve işlemci tasarımı, Apple  ile rakipleri arasındaki en önemli fark olacak. Analist açıklamalarına şu şekilde devam ediyor:

“Mac düzeyinde (PC düzeyinde) bilgi işlem gücüne sahip, (2) Mac (PC) veya iPhone (telefon) olmadan bağımsız olarak çalışabilir ve (3) bunun yerine kapsamlı bir uygulama yelpazesini destekleyecek.”

-Ming-Chi Kuo

Kuo’nun açıklamalarına göre Apple, 10 yıllık bir süre içerisinde iPhone’u bu tasarımlarla ile değiştirmek istiyor. Apple’ın akıllı gözlüğü bu hedefe ulaşmak için ilk kilometre taşı olacak. Tahminler, 2022’nin dördüncü çeyreği civarında bir çıkış tarihini işaret ediyor.

“Üst uç işlemci, Mac için M1 ile benzer bilgi işlem gücüne sahip olurken, alt uç işlemci sensörle ilgili bilgi işlemden sorumlu olacak.”

-Ming-Chi Kuo

Apple’ın akıllı gözlüğünün 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor

Ming-Chi Kuo, Apple’ın yeni tasarımının VR destekli iki Sony 4K mikro OLED ekranla geleceğini söylüyor:

“Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü, sensörün bilgi işlem gücü iPhone’unkinden önemli ölçüde daha yüksek olduğu için ayrı bir işlemci gerektiriyor. Örneğin, AR kulaklığı, kullanıcılara eş zamanlı olarak sürekli görüntülü AR hizmetleri sağlamak için en az 6-8 optik modüle ihtiyaç duyuyor. Karşılaştırıldığında, bir iPhone aynı anda çalışan 3 adede kadar optik modül gerektirir ve sürekli bilgi işlem gerektirmez”

-Ming-Chi Kuo

Apple’ın yeni ürünüyle ilgili resmi açıklamaları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Exit mobile version