ARCore desteği olan telefonlara yenileri eklendi

ARCore desteği bulunan telefonlara yenileri eklendi

Bazı cep telefonları, piyasaya sürüldüğünde ARCore ile birlikte gelir, diğerleri bu özelliği daha sonra alır. ARCore, Google’ın neredeyse her hafta yeni modeller eklediği artırılmış gerçeklik sistemidir. Desteklenen modeller listesine yapılan son güncelleme ile birlikte, bu özelliğe 26 model üzerinden daha erişmek mümkün hale geldi.

ARCore çok sayıda akıllı telefon modeline geliyor

Son güncelleme ile birlikte 26 telefon modeli daha, ARCore’u indirip yükledikten sonra ARCore gerektiren uygulamaları ve web sitelerini kullanmaya başlayabilecek. Bunun için Google Play’den ARCore uygulamasını indirmek yeterli olacak.

ARCore’u desteklemeye başlayan telefon modelleri arasında sekiz OPPO, yedi Samsung, dört Xiaomi ve bir OnePlus marka akıllı telefon modeli yer alıyor.

26 modelde daha ARCore gerektiren özellikler kullanabilecek

Google, Android’in standart artırılmış gerçeklik sistemi olan ARCore tarafından desteklenen modellerin listesini güncelledi. Listeye, bir süredir piyasada bulunan modellerin yanı sıra henüz tanıtılmamış birkaç cep telefonu modeli daha yer alıyor. Bu güncelleme ile birlikte Google’ın 3D hayvanlar özelliği de dahil olmak üzere ARCore gerektiren pek çok artırılmış gerçeklik özelliğine 26 cihazdan daha erişmek mümkün kılınıyor.

ARCore destekli telefonlar

ARCore, oturma odanızda kaplanlar veya aslanlar görmenin çok ötesine geçiyor: Google Street View’a fotoğraf yüklemek veya Pokémon Go gibi artırılmış gerçeklik oyunlarına daha iyi entegrasyon sağlamak için bile kullanılabiliyor. İşte ARCore desteği bulunan yeni cep telefonları:

ARCore’u destekleyen tüm cep telefonlarının bu özelliği aynı şekilde kullanıcılara sunmadığı unutulmamaladır. Google bir süredir bu telefonlardan hangilerinin derinlik API’si, çoklu GPU doku çözünürlükleri veya diğer gereksinimler sağladığı hakkında bilgi veriyor.

Exit mobile version