in

Autodesk yaratıcılar için 2016 araçlarını tanıttı

Maya, 3ds Max ve Flame Premium, 2016 sürümleri ile kalite, işbirliği olanağı ve verimlilik artışı sunmayı hedefliyor.

Autodesk, medya ve eğlence alanındaki yazılımlarının yeni sürümleriyle sanatçıların çeşitli projelerde birbirleriyle her zamankinden daha uyumlu ve etkin şekilde çalışmalarını hedefliyor. Esnekliği artıran yeni Maya, 3ds Max ve Flame Premium ürünleri, proje bazlı çalışan genç sanatçıların çalışmalarındaki aksaklıkları daha kolayca çözmelerini ve kaliteden ödün vermeksizin yaratıcılıklarına odaklanabilmelerini amaçlıyor.

Autodesk’in 2016 3D animasyon yazılım portföyünde yer alan Maya ve 3ds Max ürünleri gerçekleştirilen iyileştirmelerle, performansı artırmaya, ortak çalışmaya ve gelişmiş yaratıcılık için günlük faaliyetleri sadeleştirmeye yönelik yeni özelliklerle donatıldı.

Yazılımlardaki değişiklikler aşağıdaki şekilde listeleniyor:

Maya 2016
Artırılmış animasyon performansı, paralel değerlendirme sistemi ile CPU ve GPU’dan yararlanarak playback ve karakter rigging manipülasyon hızını artırıyor. Yepyeni görünüm ve his, güncellenen hypershade ile birlikte kullanım rahatlığı ve sanatçı dostu çalışma ortamları sağlıyor. Bifrost’a kazandırılan uyarlanabilir köpük ve kılavuzlu simülasyon gibi yeni özellikler, daha gelişmiş ve gerçekçi sıvı simülasyonların yaratılmasına olanak sağlıyor.

ECSUITE3

3ds Max 2016
Yeni Max Creation Grafiği: Kullanıcı isteğine bağlı olarak eklenebilen devre bazlı içerik ve araç üretme kiti, kullanıcılara geometrik objeler ve değiştiricilerle genişletilmiş bir 3ds Max kullanımı sunuyor. Kullanıcıların grafikleri paket haline getirip başka kullanıcılarla paylaşabilmesini sağlıyor.

Yeni XRef Düzeltmeleri: Kullanıcılara, objeyi sahne ile birleştirmek zorunda kalmadan harici olarak ilişkilendirme ve kaynak dosyasındaki XRef objesi üzerinde animasyon ve düzenleme yapma imkanı sağlıyor. XRef dengesini geliştirerek animasyon stüdyolarında yaşanan tipik sorunların önüne geçen son sürüm, ekip içinde ve üretim hattında işbirliğini güçlendiriyor.

Yeni Sezgisel Tasarım Çalışma Ortamı ve Şablon Sistemleri: Tasarım Çalışma Ortamı, yüksek kaliteli kare ve animasyonlar yaratmak için ürün yerleştirme, ışıklandırma, render’lama, modelleme ve tekstür araçlarına kolay erişim; render’lama, çevreler, ışıklandırma ve birimler için dahili ayarlar ayarlar sunuyor.

3ds Max ve 3ds Max Design artık bir paket halinde geliyor.

ECSUITE3

Flame Ürün Ailesi
Flame ve Flame Premium’un kullanıcılara sunduğu yenilikler arasında kapsamlı üst seviye VFX, yaratıcı tamamlama araç setleri, yeni görünüm geliştirme araçları, bağlantılı bir iş akışı, daha hızlı ve interaktif performans ve özel talebe göre eklenen çeşitli geliştirmeler bulunuyor.

Yeni Görünüm Geliştirme Araçları ile sanatçılar müşteri beklentilerini her zamankinden daha fazla karşılayabilecekler.

Autodesk, bağımsız ürünlerini masaüstü aboneliği yoluyla “Kullandıkça öde” modeliyle pazara sunuyor. Bu model Autodesk araçlarını daha erişilebilir hale getiriyor ve tasarımcıların güncel günlük operasyonlarını iyileştiren düzenli güncellemeleri mümkün hale getiriyor. Böylece tasarımcılar yaratıcılığa odaklanabiliyor.

Autodesk Entertainment Creation Suite 2016 ve bununla bağlantılı bulut hizmetleri ülkelerde farklı tarihlerde pazara sunulacak. Detaylar ve satın alma seçenekleri hakkında buradan bilgi alınabiliyor.