Fintech

BitGo, MPAY Token ile iş birliğine hazırlanıyor

Yazı:  | 

BitGo, MPAY Token kripto parasına destek veriyor. Dijital para yönetimi ve dijital finansal varlık hizmetler şirketi BitGo, küresel olarak büyüyen ve kullanıcı ağını genişleten MenaPay’in MPAY sembolüyle dünyada işlem gören kripto parası MPAY Token’ı desteklemeye başladı.

BitGo, Palo Alto destekli ve Kaliforniya merkezli bir şirket. BitGo, Bitcoin, Ethereum, Tron gibi piyasa değeri yüksek olan kripto paralar için çoklu imzalara sahip cüzdan hizmetleri sunuyor. Ayrıca Bitcoin işlemlerinin yüzde 20’den fazlasının gerçekleştirilmesini sağlıyor. Artık saklama, takas ve uzlaşma ortaklığı, işletme cüzdanı gibi hizmetlerini MPAY Token için de sağlayacak.

MPAY token’lar BitGo’da depolanıyor

Küresel alanda bir güvenlik şirketi olarak çalışan BitGo, özellikle kurumsal yatırımcılar için güvenli, uyumlu ve şeffaf çözümler sunuyor. Dünyanın farklı coğrafyalarında banka kullanmayan kişilerin dijital ekonomi ile buluşması için başarılı projeler geliştiren MenaPay ile BitGo arasında yapılan anlaşmaya göre BitGo, MPAY Token için dijital varlık borsalarına saklama ve soğuk cüzdan hizmeti sağlayacak. Böylelikle yatırımcılar MPAY Token yatırımı yapmak istediklerinde, BitGo aracılığıyla yatırımları kurumsal düzeyde bir depolama ile güvence altına alınacak.

Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerini kapsayan MENA Bölgesinin ilk blok zinciri (blockchain) tabanlı mobil ödeme sistemi MenaPay, hem Türkiye’de hem de küresel ölçekte farklı projeler ve iş birlikleri yapıyor. Şirket, yatırımcılara hem güvenlik hem de uyumluluk açısından çözümler sunmak için iş birliklerine önem veriyor. Böylece portföyünü BitGo ile farklı bir alanda daha genişletiyor.