Marka

BlackBerry ve TCL yollarını ayırmaya karar verdi

Yazı:  | 

BlackBerry ve TCL yollarını ayırmaya karar verdi. BlackBerry, TCL ile olan anlaşmalarının bittiğini açıkladı.

2018 yılında KEY2 lansmanı sonrası BlackBerry fazla konuşmamış ve sesini duyurmamıştı. Yaptığı bu açıklama ile neden aktif olmadığı da anlaşılmış oldu.

Resmi bir açıklama ile, BlackBerry, TCL’nin artık BlackBerry adı altında herhangi bir telefon üretimi yapmayacağını açıkladı. Kanadalı firma artık yola stratejik ortağı olmadan devam edecek gibi gözüküyor.

TCL 2016 yılından beri BlackBerry için telefon üretiyordu

BlackBerry ve TCL, 2016 yılından beri pazarlama ve imalat üzerine ortak olarak çalışıyorlardı. Fakat bu ayrılık şaşırtıcı bir haber olmadı. TCL’nin mobil aygıt üzerine yoğunlaşması, firmanın uzun zamandır zarar etmesine neden oluyordu. BlackBerry ile olan anlaşmanın yenilenmemesi de bu yüzden beklenen bir durumdu.

BlackBerry için gelecek belirsiz

BlackBerry’nin Android işletim sistemli akıllı telefon üreticiliği konusunda başarısız olduğu gözler önünde. Yine de markanın hayranları, BlackBerry cihazlarını hala çok sevdiğini belirtiyor. Markanın bunca zamandır fiziksel klavyeyi ve güvenlik odağını memnuniyet ile karşılayan BlackBerry hayranları ilginç bir şekilde hala mevcut.

2020 yılının 31 Ağustos tarihinde TCL’nin BlackBerry adı altında üretimi ve dağıtımı durduracağı belirtilirken, TCL Communications tarafından verilen teknik destek ve güncellemelerin anlaşması ise iki yıl daha uzatıldı.

Her şeye karşın, BlackBerry gelecek planlarına dair herhangi bir ek açıklama yapmamasına rağmen, yaptığı resmi açıklamada BlackBerry Limited’ın geleceğinin oldukça parlak olduğunu belirtti.