in

Bu e-posta kendini yok edecektir!

Attığın e-postaların belirlediğin süre sonrasında yok olmasını ister misin? O zaman Dmail kullan!

Sosyal sık kullanılanlar sitesi Delicious’ın yaratıcısı ekibin ürünü olan Dmail, bir Google Chrome eklentisi.

Gmail’in buna benzer bir özelliği var, ne gerek var diyorsan; eskiden Labs içinde, test hâlindeki özelliklerinden birisi olan Un-send mail, artık tüm Gmail hesaplarında otomatik açık olarak geliyor, haklısın. Ancak bu özellik bir e-postayı gönderdikten sonra 30 saniye içinde gönderimi durdurma olanağı veriyor. Dmail ise istediğin zaman bunu yapabilirsin. Dolayısıyla Snapchat mesajlaşmalarını andırıyor.

Dmail

Kurulumu yaptıktan sonra, Gmail e-posta penceresinin altında Dmail ibaresi yerleşiyor. Buradan açıp özelliği açıp kapatabilirsin.

E-postanın bir saat, bir gün, bir hafta içinde yok olmasını ya da hiçbir zaman yok olmamasını istiyorsan, onu da Dmail’in tam karşısındaki kutudan ayarlayabilirsin.

Karşı tarafta Dmail kurulu değilse, karşı tarafa “Size bu güvenli mesaj Dmail ile gönderildi, açmak için aşağıdaki düğmeye tıklayın” şeklinde bir e-posta gidiyor.

Dmail

Kuruluysa gönderdiğin e-postayı Gmail’in içinden okuyabilmeleri mümkün oluyor.

Güvenlik açısından bakıldığında, bu belki bazı e-postaların çeşitli endişelerle karşı tarafça okunmamasına sebep olabilir. Örneğin bunu phishing ya da virüslü bir e-posta sanabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Android de 64-bit işlemciye kavuşuyor

Diğer yandan iletişim güvenliği de 256 bit şifreleme ile korunuyor. Mesajın gövdesi bilgisayarında şifreleniyor, böylece Dmail içeriği göremiyor. Gmail de Dmail de şifreleme anahtarını göremiyor.

Dmail’in iOS uygulaması da Ağustos’ta çıkacak. Daha sonrası için bir Android uygulama planları da var. Uygulamanın hedefi freemium bir gelir sistemine sahip olmak. Bu yüzden bu özellikler ücretsiz olacak, daha fazlasını isteyenler ise paket alacak.

Dmail’i denemek için buraya tıkla.