in

Canon, Photokina 2016’da akıllı görüntüleme ürünlerini tanıttı

Canon Europe, Köln’de gerçekleşecek, photokina 2016 fuarı ile ilgili planlarını açıkladı. Canon bu fuarda, pratik ve kapsamlı deneyimiyle, donanımdan dijital hizmetlere ve baskıya kadar nasıl sadece Canon’un rakipsiz yüksek kalite, uçtan uca görüntüleme deneyimi sunabildiğini gözler önüne serecek.

Canon gerek tüketiciler gerekse profesyoneller için fotoğraflama yolculuğunun her aşamasında görüntüleme dünyasında nelerin mümkün olabileceğini yeniden düzenleyecek. Fuarda Avrupa’da bir ilk olmak üzere itibarlı EOS 5D Mark IV sergileniyor olacak, bununla birlikte PIXMA serisinin tamamı ve kişiselleştirilmiş foto albümlerinin profesyonel baskısı ve ciltlenmesine yönelik bir hizmet olan hdbook’lar sergilenecek.

Canon Europe, Tüketici ve Profesyonel Görüntüleme Başkan Yardımcısı Alessandro Stanzani şöyle dedi: “Canon’un amacı fotoğrafçılara görüntünün evrensel dili aracılığıyla yaşamlarını kayda geçirmeleri, saklamaları, yazdırmaları ve paylaşmaları için ilham vermek ve onlara bunun araçlarını sunmaktır. photokina fuarında akıllı görüntüleme ürünlerimizi sergileyeceğimiz için heyecanlıyız ve umarız en iyi çekimlerinin peşine düşmüş olan fotoğrafçılara ilham verebiliriz.”

Görüntünün evrensel dilini keşfedin
Standın ziyaretçileri ilham verici görüntülerle dolu kuşatıcı bir dünyada adım atabilecekler. Standın en dikkat çekici noktası 180°’lik ekran olacak, Canon burada yeni marka kampanyası City Surfing’in (Şehir Sörfü) gösterimini yapacak. Canon’un standındaki dört kilit bölge inanılmaz görsel düzenlemeleriyle sizleri yaşamınızı kaydetmeniz, saklamanız ve paylaşmanız için motive edecek. Canlı seminer programı sayesinde katılımcılar farklı fotoğraflama stilleri ve tekniklerini kullanarak bu tür ilgi çekici görüntüler çekebilmek için gerekli olan bilgi ve birikimlerini artırabilecek. Sunum yapacak isimler arasında Canon Elçisi Thorsten Milse ile spor fotoğrafçısı Samo Vidic de yer alacak.

canon-eos-5d-mark-iv


Mükemmel çekimin peşinden koşarken
Fuarın Çekim Bölgesinde etkileyici yeni ürün seçenekleri sergilenecek, diğer ilginç ürünlerle birlikte ilk kez EOS 5D Mark IV de bizzat dokunup deneyebileceğiniz şekilde fuar standında olacak. Canon’un ürün serisinde ister safaride zorlu koşullarla dolu vahşi yaşam çekimleri yapan bir profesyonel fotoğrafçı olun, isterseniz bir bebeğin ilk adımlarını kaydeden bir tüketici olun, Canon’un tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir fotoğraf makinesi mutlaka vardır. Ürün uzmanlarımız standımızda hazır olacak ve mükemmel çekimin peşine düşerken fotoğraflama bilgilerinizi artırmak için size yardımcı olacak.

canon-pixma-ts9050

Çekimden baskıya kadar görüntülerinizin tadını çıkartın
Canon göz alıcı fotoğraflar çeken kullanıcıların fotoğraflama tutkularını ve çektikleri görüntüleri gerek dijital olarak gerekse fiziksel baskılar olarak tüm dünyayla paylaşmalarını istemektedir. Fuarın Saklama ve Yönetme Bölgesi’nde irista ve Lifecake dahil olmak üzere Canon’un yenilikçi dijital hizmetleri tanıtılacak. Fotoğraflarla biriktirdiğiniz anılarınızı bir arada tutacağınız merkezi bir yer olanağı sunan irista tüm fotoğraflarınızı saklayabileceğiniz güvenli ve akıllı bir yuva işlevi görür. Bu hizmet, içeriklerini akıllı bir şekilde etiketleyerek, gün batımı çekimlerinden spor çekimlerine kadar tüm fotoğraflarınızı gerçek, orijinal kalitesinde saklar, dolayısıyla aradığınızı bulmayı kolaylaştırdığı gibi dakikalar içinde güzel hdbook’lar yaratabilir.

Lifecake uygulaması çocuğunuzun hayatındaki önemli dönüm noktalarını takip edebilmenizi sağlar. Bu uygulama özel anlarınızı saklayıp paylaşmanıza yardım ederek, anılarınızın tadını aile üyeleriniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı kolaylaştırır. Fuarın Baskı ve Paylaşma Bölgesinde, göz alıcı yüksek kaliteli görüntüler yazdırmanızı kolaylaştıran, en yeni PIXMA yazıcı modelleri ve aynı zamanda PIXMA PRO Serisi sergilenecek. Canon’un yazıcılarında dijital görüntü kitaplıklarını yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürülmesi için birinci sınıf baskı teknolojisi ve mürekkepleri kullanılır. imagePROGRAF PRO-1000’i iş başında görmek için standı ziyaret edin ve yüksek kaliteli baskısı alınmış bir görüntünün yarattığı etkiye ve sihre bizzat tanık olun.

İnanılmaz görüntü kalitesine yatırım yapın
Photokina fuarında sergilenecek ürünlerde Canon’un geliştirdiği teknolojiler kullanılmaktadır ve bu ürünler birinci sınıf görüntü kalitesiyle üretilmiştir. Fuarın Gelecek Bölgesinde birbirimizle iletişim kurma yollarımızda sınırlar zorlanıyor. Burada yenilikçi teknolojilerin bir koleksiyonu ön plana çıkartılarak, gelecekteki görüntüleme olanakları keşfe çıkılacak. Yaklaşık 80 yıllık görüntüleme mirası, uzmanlığı ve bilgisiyle Canon, sektörde öncü teknolojilerin geliştirilmesine yatırım yapmaya devam ediyor ve bu öncü teknolojilerin her biriyle bugün, yarın ve gelecekte olan ve olabileceği düşünülen her şeyin sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hepsiburada kendi ödeme çözümü HepsiPay'i tanıttı

canon-eos-m5

Canon’un Photokina 2016 yenilikleri:

Küçük gövde, dev kapasite: Canon’dan yeni son teknolojili aynasız fotoğraf makinesi EOS M5

Güçlü DSLR performansını, bir kompakt makinenin taşınma rahatlığıyla birleştiren Canon bugün yepyeni bir EOS M serisi aynasız fotoğraf makinesini, EOS M5 modelini tanıttı. Canon’un DIGIC 7 işlemcisini barındıran ilk EOS modeli olma özelliği taşıyan bu model, en iyi görüntüleme teknolojileriyle donatılmıştır. Başta 24,2 Megapiksel APS-C CMOS sensör ve Dual Pixel CMOS AF olmak üzere bu en son görüntüleme teknolojileri sayesinde, bu yeni modelin kullanıcıları net ve nüansları kuvvetli fotoğraflar ve dinamik, sinematografik videolar çekebilirler. Yüksek kalite segmentine çalışan fotoğrafçıların mükemmel bir kompakt yoldaşı olan veya orta seviye DSLR makinelerine bir alternatif olarak tercih edilebilecek EOS M5, Canon’un aynasız fotoğraf makinesi serisinde bir dönüm noktasını temsil ediyor.

Canon bugün ayrıca EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM lensini de tanıttı. EOS M fotoğraf makineleriyle her ortamda çekim yapmak için ideal bir seçenek olan bu lens, çok yönlü 8,3x optik zum ve 4 duraklı Görüntü Sabitleyici donanımıyla elde net çekimler yapabilmenizi sağlar. Sadece 300g ağırlığındaki bu yeni lens küçük bir gövdede en yüksek kalitede performans sunar. Bu lensi yanınızda taşıyıp gözünüze çarpan her türlü sahne veya konunun çekiminde kullanabilirsiniz.

Güçlü, hassas, yüksek performanslı
Size çok daha düşük parazitlenme, çok daha fazla detay ve oldukça zengin renk tonları sunan DIGIC 7 sayesinde EOS M5 ile renklerdeki nüansın ve ışıklandırmadaki inceliğin güzelliğini yakalayabilirsiniz. Dual Pixel CMOS AF ile birleştiğinde, DSLR seviyesinde AF hızı ve doğruluğu sayesinde spontane anları dondurabilir, DIGIC 7’nin karmaşık algılama ve konu takibi kapasitesinden yararlanarak, fotoğraf makinesini konular üzerine daha uzun süre kilitleyebilir ve gerek video gerekse fotoğraflarda çok daha hassas çekimler yapabilirsiniz. DIGIC 7, ister bir aile tatilinde çekim yaparken, isterseniz dikkatleri üzerine toplayacak bir profesyonel çekimin peşinden koşarken çok daha iyi netlik ve performans ile size en iyi fotoğraflama deneyimini sunar.

Güneşli yaz günlerinden arkadan aydınlatmalı konulara kadar ışığın parlak geldiği çekim anlarında 24,2 Megapiksel sensörle kolaylıkla çekim yapabilirsiniz. Sensör alanının en geniş seviyeye çıkartılması için boşluksuz mikro lenslerin kullanıldığı bu sensör, pikselin ışık hassasiyetini artırdığı gibi fotoğraf makinesini dijital parazite karşı daha az duyarlı hale getirir. İtibarlı EOS 80D modelindeki ile benzer teknolojileri içeren sensör, dinamik aralığı ve düzenleme enlemini iyileştirerek güzel gölgelendirmeler ve kontrastlar elde etmenizi sağlar. Sığ bir alan derinliği kullanmanın şart olduğu portre fotoğrafçılığı veya yaratıcı anlatım çekimleri gibi koşullarda EOS M5’in geniş APS-C sensörü efektin ön plana çıkmasını ve kolayca uygulanmasını sağlar. Yanıltıcı ışık altında çekim yaparken veya sıra dışı çekim koşullarda çalışırken kesinlikle genişletme yapmadan 25.600 gibi çok yüksek bir ISO hızını seçmenize izin veren EOS M5, özgün ve harika kadrajlar çıkartan fotoğrafçıların elinde görebileceğiniz bir fotoğraf makinesidir.

Çekim setini kendinize göre ayarlayabilirsiniz ancak konunuzu her zaman kontrol altında tutamazsınız. Hareket eden bir hayvandan spor müsabakasında tarihi bir anın yakalanmasına kadar EOS M5 ile sadece bir saniye içinde istediğiniz anı yakalayabilir ve sabit AF ile 7 kare/sn. veya 9 kare/sn. ile sürekli çekim yapabilirsiniz. Siz hareket halinde olsanız bile sabit çekilen Full HD 60p videolar elde etmeniz için, bu fotoğraf makinesinin beş eksenli sabitlemesi, görüntü sabitlemesi (IS) olmayan lensler kullanıldığı zaman bile, karelerin sabit tutulmasını sağlar ve Dinamik IS özellikli bir lens kullanıldığı zaman ise sonuçları çok daha iyi hale getirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Canon’un ücretsiz webcam uygulamasının Mac versiyonu da çıktı

Size hizmet edecek şekilde tasarlandı
EOS M5 baştan aşağı her açıdan sizin amaçlarınıza hizmet edecek şekilde üretildi. Dahili, geniş elektronik vizörü tam ortaya yerleştirilmiş, DSLR benzeri bir kullanım özelliği sunulmuştur. Ayrıca konforunuzu en üst düzeye çıkartmak için vizörün çözünürlüğü yüksek tutulmuş 120 kare/sn gibi yüksek bir yenileme oranı özelliği sağlanmıştır. Vizörü kullandığınız zaman her ayara erişebileceğini portalınız olan LCD dokunmatik ekranı bir dokunmatik yüzey haline getirebilir, DSLR makinelerdeki Çoklu kontrolör joystick tuşu işlevine benzer şekilde başparmağınızla AF noktasını veya bölgesini değiştirebilirsiniz. Tam kontrol gücünüzün olması için üstün nitelikli sonlandırma özelliklerine sahip olan makine gövdesine, başparmağınızla işlem yaparak pozlamayı kolayca kontrol edebileceğiniz yeni bir kadran dahil olmak üzere çeşitli özelleştirilebilir dış gövde tuşları eklenmiştir. EOS M5 modeli size gerçek anlamda çok yönlülük sunmak için 80’ün üstünde EF lensle birlikte kullanılabilir. Bu lensleri performansta veya kalitede hiçbir kayıp yaşamadan Montaj Adaptörü EF-EOS M ile takıp kullanabilirsiniz.

İnternete bağlanın ve hep bağlantıda kalın
Wi-Fi ve NFC özellikleriyle birlikte EOS M5 modeli Bluetooth® bağlantısı¹ da sunar. Bu şekilde akıllı telefonunuz ve fotoğraf makineniz arasında kalıcı bir internet bağlantısı kurabilirsiniz. Bu sayede fotoğraf makinenizi çantanızdan çıkartmaya gerek kalmadan, gerektiği zaman otomatik olarak Wi-Fi bağlantısına geçen akıllı telefonunuzdan görüntülerinizi aktarabilir veya gözden geçirebilirsiniz. Bu özellikten yararlanarak akıllı telefonunuzu uzun süreyle uzaktan çekim yapmak için veya deklanşöre hızla basmanız gereken vahşi yaşam çekimleri gibi sahne çekimlerinde basit, düşük güçte bir uzaktan kumanda cihazı haline getirebilirsiniz.

Her sahnede mükemmel kalite – EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM
EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM, lens değişikliği yapmadan çektiğiniz alanı genişleten veya sizi konularınıza daha da yakınlaştıran çok yönlü bir 8,3x optik zum aralığı lensidir. Dört duraklı Görüntü Sabitleyici ile düşük ışık altında fotoğraf makinesi sarsıntısı, elde çekim yaparken bile asgari düzeye indirilir. Bu lens gece şehir manzaralarını veya bir festivaldeki şenlik ortamını çekmek için ideal bir seçenektir. Dinamik IS hareket halinde sabit videolar çekmenizi garantiler ve EOS M5’in dahili 5 eksenli dijital sabitleyicisi ile birlikte kusursuz bir şekilde çalışarak her klibin net ve berrak olmasını sağlar. Sessiz odaklanmanızı sağlayan STM Motor teknolojisi ve 7 ağızlı dairesel diyafram gibi diğer lens özellikleri sayesinde EF-M 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM, sizi kesinlikle yarı yolda bırakmayacak, her amaca uygun bir lenstir.

EOS M5 – temel özellikler:
Gerçek anlamda taşınabilir özellikte olan bir gövde ile taviz verilmeyen EOS kalitesi
Spontane anların yakalanması için güçlendirildi
Yaratıcı videografi için ideal bir seçenek
EOS’un gücüne ve esnekliğine kavuşun
Fotoğraflarınızı ve videolarınızı anında dünya ile paylaşın
EF-M 18-150MM f/3.5-6.3 IS STM – temel özellikler:

Her koşula uygun çok yönlü ve güçlü lens
Her zaman fotoğraflarınız net, videolarınız sabit olsun
Video çekiminde pürüzsüz, sessiz STM odaklanma
EOS M’niz için mükemmel bir yoldaş
Harika fon bulanıklığı ile göz alıcı portreler çekin

canon-ef-70-300-mm-f4-56
Fotoğraf ve videolarda aksiyonu yakalayın: Canon, vahşi yaşam ve spor fotoğrafçılarına yönelik sessiz Nano USM modeli EF 70-300mm F/4-5.6 IS II USM lensini tanıttı
Canon bugün bir açıklama yaparak EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM modelinin yerine geçecek, fotoğraf tutkunları ve ileri düzeydeki fotoğrafçı ve videogaflar için ürettiği gerçek anlamda çok yönlü bir telefoto lensi olan EF 70-300mm F/4-5.6 IS II USM modelini tanıttı. Şık ve kompakt EF 70-300mm F/4-5.6 IS II USM lensinde etkileyici bir 70-300mm netlik aralığı kapasitesi vardır. Bu sayede ister spor ister vahşi yaşam ister aksiyon çekimleri yapın veyahut filmler çekin, uzak mesafeden ve hareket halinde birçok farklı konuyu rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Fotoğraf ve video çekimlerine uygun modern AF ve optik teknolojisi sunan bu lens, EOS Sistemine sahip ileri düzeydeki kullanıcıların araç kitinin ayrılmaz bir parçası olacak. EOS 80D’den EOS 6D’ye kadar gerek APS-C gerekse Full Frame fotoğraf makinelerle kullanılabilecek şekilde tasarlanan bu lens, sizi aksiyona daha da yakınlaştıracak ve anı yakalayacağınız etkili sonuçlar elde etmenizi sağlayacak bir yüksek performans lensidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Microsoft, Xbox Series X oyunlarını 23 Temmuz'da tanıtacak

Her koşulda olağanüstü görüntü kalitesi
Bu lensteki yepyeni bir optik tasarımla donatılan ve Canon’un ünlü optik performansı üzerine kurulan yeni formülde, kromatik bozulmanın azaltılması ve olağanüstü renk ve kontrastlı net görüntülerin üretilmesi için bir ultra düşük dağılımlı (UD) lens elemanından yararlanılmıştır. Zumlama kullanılırken lensin yeni dört duraklı Optik Görüntü Sabitleyicisi makine sarsıntısını ve bulanıklığı azaltarak, tripod kullanma ihtiyacını asgari düzeye indirir ve daha uzun enstantane hızlarında çekim yaparken bile görüntü netliğini korumanıza izin verir. Aksiyonun peşinden koşup en iyi çekiminizi yakalamak için uğraşırken EF 70-300mm F/4-5.6 IS II USM’nin dahili Nano USM özelliği sayesinde aksiyonun tamamını kayda geçirebilirsiniz. EF-S 18 -135mm f/3.5-5.6 IS USM modeliyle birlikte kullanıma sunulan bu ezber bozan teknoloji, pürüzsüz ve sessiz işlem yaparak konularınızı hızlı bir şekilde odağa almanızı ve muhteşem bir hızla takip yapmanızı sağlar. Çok yönlü bir netlik aralığı ile birleştiğinde bu lens harika portreler çekmenizi ve gerek fotoğraf gerekse videoda hızlı hareket eden aksiyonu yakalamanızı sağlar. Nano USM teknolojisi videolara doğal bir görünüm ve his katarak bu lensi film çekenler için ideal bir seçenek haline getirir. Lensin sessiz motoru sayesinde kaydedilen ses parçaları, odaklanma sesinden etkilenmez ve bir konudan diğerine pürüzsüz odak geçişleri yapılabilir.

Doğru odaklanın: Lens Bilgileri Ekranı
EF 70-300mm F/4-5.6 IS II USM, elektronik Lens Bilgileri Ekranı özelliğine sahip olan ilk Canon lensidir. Bu özellik, çekim bilgilerini gerçek zamanlı olarak görmek isteyen ileri düzeydeki fotoğrafçılar için idealdir. Ayarları bir bakışta kontrol etmek için ideal olan ekran modları arasında netlik mesafesi, farklı diyaframlarda alan derinliği ölçeği, makine sarsıntısı ve netlik aralığı yer alır. Fotoğrafçıya daha fazla bilgi sağlayan ekran, dar açılardan çekim yaparken sabitlik kontrolü yapılmasında kullanışlı olduğu gibi, APS-C ve APS-H formatlı EOS fotoğraf makineleri kullanıldığı zaman 35mm eşdeğerleriyle çalışmanıza olanak tanır. Şık bir siyah gövdeyle tasarlanan bu lens, gerek görünüş gerekse verdiği his bakımından Canon’un EOS gövdelerine kusursuz şekilde entegre olabilir. Ayrıca lensin pratik 67mm filtre vidası ve döner özellikte olmayan ön elemanı, bu lensi Canon’un EF serisindeki diğer lenslerle uyumlu hale getirir ve bu lenslerdeki vidalarla kullanılabilmesini sağlar.

EF 70-300mm F/4-5.6 IS II USM Ürünün temel özellikleri:
Konunuza yakınlaşın ve kareyi konunuzla doldurun
Fotoğraf ve videolar için yüksek odaklanma performansı
Dahili lens bilgileri ekranı ile çekim bilgileri her zaman önünüzde olsun
Geliştirilmiş bir optik tasarımla üstün görüntü kalitesi
Yanınızda her yere götürebileceğiniz kompakt tasarım