in ,

Citrix yeni nesil performans analitiği hizmetini tanıttı

Citrix yeni nesil performans analitiği hizmeti

Citrix yeni nesil performans analitiği hizmeti ile kullanıcılarını tanıştırdı. Eskiden sistem performansının analizi yalnızca hızların ve akışların izlenmesi demekti. Günümüzde ise kullanıcı deneyimini anlamak çok önemli. Citrix Systems, Inc. şirketlere bu konuda yardımcı olacak yeni nesil Citrix Analytics for Performance hizmetini tanıttı. Bu ürün sayesinde BT sistem yöneticileri sunucu tarafı alt yapısını izlemenin de ötesine geçerek çalışanların bağlılığını sağlayabilecekler. Onları mutlu ve üretken kılan üstün bir deneyim sağlamak için performans sorunlarını bireysel kullanıcı düzeyinde belirleyip ele alabilecekler.

Citrix Çalışma Alanı Ekosistemi ve Analitik Ürünü Başkan Yardımcısı Steve Wilson bu konu ile ilgili, “Günümüzde çalışanlar, kurumsal uygulamalara erişimleri söz konusu olduğunda tüketicininkine benzer deneyimler bekliyorlar. Citrix Analytics for Performance sayesinde BT, memnuniyetini ve üretkenliği artıran tutarlı ve güvenilir bir deneyim sağlamak için son kullanıcı deneyimine ve Citrix Virtual Apps and Desktops (Citrix Sanal ve Masaüstü Uygulamaları) içinde güvendikleri uygulamaların durumuna ilişkin net bir görünüm elde edebilir” şeklinde konuştu.

Kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi

Citrix Virtual Apps and Desktop’taki gerçek zamanlı telemetriyi entegre eden, özel bir makine öğrenimi modelini kullanan Citrix Analytics for Performance bir kullanıcının deneyimini “Kullanıcı Deneyimi (UX) Puanı ile ölçüyor. Bunu yaparken yalnızca makine performansını değil, kullanıcının oturum açma zamanı, ağ gecikme süresi ve ağ stabilitesi gibi uygulama erişimini destekleyen unsurları da hesaba katıyor. Bu puanı kullanarak BT yöneticileri aşağıdakileri yapabiliyorlar:

  • Performanstaki düşüşü hızlı bir şekilde ortaya çıkarabilir ve asıl nedenleri belirleyebilirler
    Uygulama performansı sorunlarıyla ilgili yardım masası çağrılarını azaltabilirler.
  • Düşük performansın yaşandığı bazı iş lokasyonlarını veya kullanıcı gruplarını kolayca
    belirleyebilirler.
  • Performans eğilimlerini ve kullanıcı deneyimindeki anormallikleri takip edebilirler.
  • Ortamları gerçek kullanım ve yük bazında etkili bir şekilde ölçekleyebilirler.
  • Sistem performansını ve kullanıcı deneyimini bir bütün olarak değerlendirip raporlayabilirler.

Citrix Analytics for Performance piyasaya sunulmuş olup hem bulut tabanlı hem de şirket içindeki Citrix Virtual Apps and Desktop kurulumlarıyla da uyumlu. Hizmet ve bu hizmetin sağlayacağı değer hakkında daha fazla bilgi buradan alınabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Equinix araştırma sonuçları: Altyapı buluta kayıyor