in

Disney yeni hizmeti Disney+ için ilk gün kayıtlı kullanıcı sayısını paylaştı

Disney+ kayıtlı kullanıcı sayısı

Disney, Salı günü açılışını yaptığı yeni internet video hizmeti Disney+ için ilk günkü kullanıcı sayılarını paylaştı. Kesintiler sebebiyle beklenmeyen yoğunluk açıklaması yapan şirket, Disney+ için ilk günden 10 milyondan fazla kayıtlı kullanıcı olduğunu belirtti.

Disney+ için ön kayıt toplayan şirket, açılış ile 7 gün ücretsiz kullanım hakkı da vermişti. Ayrıca ABD merkezli telekom operatörü Verizon da Wireless Unlimited, Fios home ve 5G home adlı hizmetleriyle bir yıllık Disney+ kullanımını hediye etmeye başlamıştı. Disney, 10 milyon kayıtlı kullanıcı için herhangi bir detay vermediği için bu kullanıcıların ne kadarının ön kayıt, ne kadarının 7 gün ücretsiz deneme promosyonu sonrasında kayıt olduğunu ya da Verizon kampanyasından geldiği bilinmiyor.

Şirket, Disney+ üye sayısının 2024 yılı sonuna kadar 60 ilâ 90 milyona ulaşacağını öngörüyor.  ABD dışında Kanada ve Hollanda’da da devreye giren Disney+ streaming, 19 Kasım’da Porto Riko, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma girecek. Türkiye ve çevre bölgeler için bir tarih verilmezken, 31 Mart 2020’den itibaren Batı Avrupa’daki ülkeler de Disney+ kullanmaya başlayacak.