in

“Drone’larla martıların soyunu kurutalım”

Drone’lar Vs. Hayvanlar listesini hazırlayalı daha iki gün olmadan, konuya dair İngiltere’den garipler garibi bir haber geldi. 

BBC’nin haberine göre, İngiltere’nin kuzey batı sahilinde bulunan Whitehaven kentinde sç olduğu anlaşılan bir martı, bir çocuğun elinden dondurmasını kapmış. Bu hazin ve travmatik olay duyarlı bir belediye meclis üyesi olan Graham Roberts’ı harekete geçirmiş.

Meymenetmetre: 8/100
Meymenetmetre: 8/100

Fotoğrafından da huysuzluk akan Roberts martıların insanlar için büyük bir tehlike yarattığını, elinde yemek olan birinin her an gözünden ve burnundan yaralanabileceğini iddia ederek soruna kökten bir çözüm öneriyor: Zehirli kimyasallar püskürtebilen Drone’larla martıları henüz yumurta içindeyken yok etmek.

Bu fikrin hastalık derecesini bir kenara bırakalım ki daha fazla sinirlerimiz bozulmasın. Diğer yandan bölgede martıların koruma altındaki türlerden biri olması, gerçekleşmesi imkansıza yakın bir kitlesel hezeyan ve akıl tutulmasının önüne geçecektir.

Zavallı Graham Roberts’in hayal gücünden dışarı çıkacak olursak, Belediye Meclisi martılarla ilgili şu ana kadar pislik dışında hiçbir şikayet almadıklarını. Psikopatça fikirler yerine martıların insanlar tarafından beslenmelerinin ve binalara yuvalanmalarının önüne geçilmesinin yeterli olacağı görüşünde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ABD en kapsamlı drone kanunlarını yürürlüğe soktu