Yeni iPad Pro bu ay piyasaya çıkacak, ancak stokları sınırlı olacak

Düşük stokla geliyor: Yeni iPad Pro bu ay piyasaya çıkacak

iPad Pro bu yıl içinde gelecek ama stokları çok sınırlı olacak gibi görünüyor. Apple’ın yeni tableti, küresel kıtlığın sonuçlarından nasibini aldı.

Küresel kıtlık, tüm teknoloji endüstrisini kontrol altına aldı. Bu kıtlık nedeniyle bazı ürünlerin çıkıp çıkmayacağına dair şüpheler ortaya çıktı. Havada olan konulardan biri de iPad Pro’nun durumuydu.

Bloomberg’e göre bu yıl iPad Pro’yu piyasada göreceğiz ancak bazı üretim sorunları da karşımıza çıkabilir. Gelen bilgilere göre Apple tedarikçilerinin yeni Mini LED ekranlarının düşük üretim hızlarıyla ilgili sorunlar yaşadığını iddia ediliyor.

Bloomberg’e göre, sorun o kadar ciddileşti ki, tedarikçilerden biri üretimini durdurdu.

iPad Pro ile ilgili sorunlar

Geçen hafta Asya medyası, iPad üretiminin sektördeki genel bileşen eksikliğinden muzdarip olduğu konusunda haberler kaleme aldı. Modelleri belirtilmedi, ancak sorunun ekranlarda ve türev bileşenlerinde olduğunu ifade edildi.

Apple konusunda uzman bir gazeteci olan Mark Gurman, kaynaklarının, tedarik sorununa rağmen yeni iPad Pro’nun Nisan sonunda sunulacağını söylediğini belirtti.

Öte yandan, bu yeni iPad Pro, daha iyi kameralar ve daha yüksek kapasiteli USB-C bağlantı noktalarının yanı sıra mevcut MacBook’larda bulunan M1 çipine benzer güce sahip işlemcilere sahip olacak. Bu iPad’lerin gelişi için belirli bir tarih yok, ancak tüm bu söylentiler, endüstrinin yaşadığı tüm sorunlara rağmen Apple’ın yeni tabletinin sonunda geleceğini doğruluyor.

Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında, özellikle Mini-LED panelin dahil edilmesiyle parçaların temininin daha da pahalı olması ve sınırlı üretim, maliyeti etkileyebilir gibi görünüyor.

Exit mobile version