in

E-spor festivali 8. kez yapılıyor

E-spor, oyun ve gençlik festivali Chapter, sekizincisi ile 21 Eylül’de Ortaköy Feriye’de. Chapter 8, şehrin kalbinde, denize nazır büyüleyici bir atmosferde, binlerce genci farklı ve interaktif içerikleri ile tekrar bir araya getirecek. Multiplayer’ın düzenlediği festival Monster Enerji İçeceği ana sponsorluğunda gerçekleşiyor. 10000’den fazla katılımcının gelmesi beklenen Chapter 8’e, 100’e yakın yayıncının katılması bekleniyor. Twitch yayıncılarından Jahrein, PintiPanda, WTCN, Kendine Müzisyen’de yine Chapter 8’de olacak.

Chapter 8 Ana Sahnede:

PS4 hediyeli FIFA 20 Eşli Katılımcı Turnuvası Finalleri,
Influencerlar’ın kendi digital modellemeleri ile yer alacakları güreş oyunu WWE 2K19 Influencer Rumble,
Conqueror’s Blade Oyunu Influencer gösteri maçı(geliri hayır kurumlarına bağışlanacak)
Chapter 8 Bit Müzayedesi Duracell ile atık pil geri dönüşüm yarışması (atık pillerden dev bir Multiplayer logosu yapıyoruz) olacak.

Chapter 8 Mini Sahne;

Ünlü çizer, yazar ve koleksiyonerler ile Geek Kültürü Seminerleri (Galip Dursun, Devrim Kunter, Güven Erkin Erkal gibi isimler) yer alacak.

Multiplayer kurucu ortağı Merthan Yalçın, “Globalde sinema sektörünün iki katı büyüklüğündeki oyun dünyası, Türkiye’deki dev potansiyeline erişmek üzere hızla büyümeye devam ediyor. Her Chapter’da espor ve oyun kültürünün global seviyeye biraz daha yaklaştığını görüyoruz. Evinde oturup dijital dünya içerisine kapanan genç nüfusu yine dijital ortamlarda edindikleri arkadaş toplulukları ile birlikte evlerinden çıkarıp, takip ettikleri fenomenler ile bir araya getireceğiz. Yeni çıkan ve popüler mobil, konsol, PC oyunlarını turnuvalar vasıtasyla oyuncularla buluşturup, bu bağımsız festivalde çok renkliliği ve çok sesliği tüm espor ve teknoloji severler ile birlikte kutluyoruz” diyor.

Multiplayer, Chapter 8 festivaline fiziki olarak katılamayanlar için çok kameralı ve rejili bir prodüksiyonla twitch kanalında etkinlik boyunca canlı yayında olacak.

Festival ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için tıkla.

 

TEKNOFEST2019 BAŞLADI.