Enterprise Mode ile Xiaomi’nizi iş telefonunuza dönüştürün

Enterprise Mode ile Xiaomi'nizi iş telefonunuza dönüştürün

Enterprise Mode ile Xiaomi’nizi iş telefonunuza dönüştürebilirsiniz. Günümüzde birçok kullanıcı işlerini halletmek için rutin olarak mobil cihazlarını kullanıyor. Asıl sorun, insanların bazen özel hayatlarını iş hayatlarından ayıramaması. Bu nedenle Xiaomi, kullanıcıları düşündü ve birçok kişi tarafından fark edilmediği için MIUI 10’dan herkesin bilmediği yeni bir özellik olan Enterprise Mode’u getirdi.

Bu mod sadece şirkette veya mobil işlerde telefonumuzu her istediğimizde dönüştürmemize hizmet etmeyecek, aynı zamanda daha sonra anlatacağımız bazı özellikleri de bize getirecek. Ek olarak, Çinli üreticinin telefonlarında, telefonumuzu istediğimiz zaman çalışmak için mobil olarak yapılandırmamıza yardımcı olan farklı araçlar veya yöntemler var. Bu nedenle, bir Xiaomi cep telefonunun telefonlarını kurumsal telefonlara dönüştürmek için sunduğu tüm olanakları açıklayacağız.

Xiaomi Enterprise modu nedir?

Bugün sunduğumuz işlevsellik, Asyalı üreticinin MIUI 10 veya daha yüksek bir sürümüne sahip olan telefonlarının ek ayarları arasında yer alabilir. Ayrıca, günlük yaşamlarında özel hayatlarını işlerinden ayırmak için iki farklı telefon kullanmak zorunda kalan tüm kullanıcılar için önemli bir yenilik. Kurumsal Mod veya Enterprise Mode olarak da yer alabilir, bir Xiaomi’yi bu şekilde iş cep telefonumuza dönüştürebileceğiz.

Ek olarak, sadece bize hizmet etmekle kalmayacak, aynı zamanda mobil cihazı kullanırken daha fazla rahatlığa sahip olmamız için bize belirli özellikler verecek, hatta verilerimizin daha yüksek güvenliğini garanti edecek farklı özellikler eklendi. Bulabileceğimiz ana olumsuz faktör, çok iyi bilinmemekle birlikte, bu ekstra işlevselliğe sahip olmanın tüm avantajlarından tam olarak yararlanamamış olması.

Her şeyden önce, çalışanlarına ticari amaçlarla özel bir cihaz vermek isteyen şirketler için çok faydalı olacak. Bu, bu telefonların yalnızca belirli bir işletmenin çalışması için kullanılabilmesi için bir dizi kısıtlamanın uygulanabileceği anlamına geliyor. Diğer birçok işlevin yanı sıra uygulamaları, iletişimleri, donanımı veya verileri kontrol etmek veya kısıtlamak mümkün olacak. Bu nedenle, tüm sistem seçeneklerine tam olarak hakim olunabileceğinden herhangi bir sınır olmayacak.

Ayrıca, esnek uzaktan yönetim ve yapılandırma hizmetleriyle kullanıcıların, verilerin, uygulamaların ve davranışların merkezi yönetimine olanak tanınacak. Başka türlü nasıl olabilirdi ki, bu mod, telefonda sahip olduğumuz tüm bilgiler için bir güvenlik mekanizması sağlar.

Xiaomi telefonda Enterprise modu açma

Çinli üretici, bu modu sorunsuz bir şekilde etkinleştirebilmemizi çok kolaylaştırıyor. Ek olarak, bu işlevselliğe eriştiğimizde bir Enterprise Mode Hakkında butonu alıyoruz. Basmamız durumunda, bizi doğrudan telefonumuzda adım adım nasıl etkinleştirmemiz gerektiğine ve Xiaomi’nin bu özelliğinin neye dayandığına dair çok ayrıntılı bir açıklamaya götürecektir.

Bununla birlikte, Şartlar ve Koşullar olmayan bir dilde geleceğinden, ancak daha sonra çevrilmemiş bir üreticinin web sitesine yönlendirilmeyeceğinden, buna başvurmak zorunda kalmadan nasıl yapacağınızı size söyleyeceğiz. Yapmanız gereken ilk şey Ayarlar > Ek ayarlar > Kurumsal mod’a gitmek. İçeri girdiğinizde karşınıza iki seçenek çıkacak, biri yukarıda anlattığımız diğeri ise aktif hale getirmek olacak.

Bu seçeneğe tıkladıktan sonra bizi şirketimizin kimlik bilgilerinin isteneceği bir bölüme götürecek. Bunu yapmak için, bir kod ve bir lisans almak için ‘Kurumsal Hizmetlerim’ bölümünde geliştiriciler olarak kaydolmalıyız. Gönderildiğimiz sayfanın altında, bizimle iletişime geçebilmeleri için işletmemizin ayrıntılarını doldurmamız gereken bir form görünecek.

Bizden istedikleri her şeyi tamamladıktan sonra kaydı sonlandırabildik. Sadece bu moda tekrar girmemiz, Etkinleştir’e tıklamamız ve bize sağlanan verileri girmemiz gerekecek. Daha sonra gizlilik koşullarını kabul etmemiz istenecek ve bu ekstra işlevi telefonumuza alacağız.

Exit mobile version