in

Enuygun.com Wirecard’ı seçti

Çevrimiçi uçak bileti satış sitesi Enuygun, ödeme çözümleri için Wirecard ile iş birliği yaptı. Ayda 17 milyondan fazla ziyaretçisi olan, yılda 5 milyon adet uçuş satışı yapan ve çevriçimi seyahat pazarının lideri olan Enuygun.com, Wirecard’dan optimize bir ödeme hizmeti almayı hedefliyor.

Mastercard, Visa ve Troy olmak üzere küresel ve yerel servislerle çalışan Wirecard, Enuygun için mobil ödeme dahil tüm ödeme sisteminin altyapısını sağlayacak.

Diğer yandan, Türkiye pazar verileri açısından da enteresan bir noktada. Orta Doğu, Orta Asya, Kuzey ve Doğu Afrika ve Avrupa için çok önemli bir coğrafî avantaja sahip olan ve bu coğrafî konumundan aldığı güçle, büyük bir hava trafik merkezi olarak hizmet veren Türkiye’de çevrimiçi uçak bileti satış sayıları da her geçen gün ciddi bir artış gösteriyor.

Pazar yılda %7,9 büyüyecek

Statista’nın sağladığı verilere göre, Türkiye’yi 2019-2023 yılları arasında kararlı bir büyüme oranı bekliyor. Buna göre %7,9 oranında büyüyecek olan çevrimiçi seyahat pazarının, 2023 yılına kadar 7,3 milyar euro hacme ulaşması bekleniyor.

İş birliği hakkında konuşan Enuygun CFO’su Ali Demirkan, “Türkiye’nin lider çevriçimi uçak bileti ve teknoloji odaklı turizm şirketi olarak, müşterilerimize akıcı ve tamamen dijital bir ödeme deneyimi sunmak bizim için büyük önem taşıyordu. Wirecard’ın dijital ödemelerdeki uzmanlığı ile müşterilerimiz ister web sitemizden ister mobil uygulamamızdan olsun, kolay ve sorunsuz bir ödeme sürecinden faydalanabilecekler. Wirecard ile başarılı bir iş birliğimiz olmasını hedefliyoruz” dedi.

Wirecard Türkiye Genel Müdürü Dündar Özdemir ise anlaşma hakkında şu şekilde konuştu: “Enuygun, çevrimiçi uçak bileti konusunda popüler bir isim ve bir çevriçimi seyahat acentesine daha dijital ödeme alma hizmetimizi sunmaktan dolayı heyecanlıyız. Enuygun ile ortaklığımız Türkiye’deki dijital seyahat pazarındaki ayak izimizi büyütme konusunda ciddi bir potansiyel sunuyor. Seyahat portalleri ile edindiğimiz yıllarını deneyimini, platformumuz üzerinden milyonlarca müşteriye tamamen dijital finansal hizmetler sunmaktan dolayı gururluyuz.”

Çalışmanın ilerleyen dönemde global ayakta da gerçekleşmesine olası gözle bakılıyor. Zira Enuygun, Wingie markasıyla 5 farklı dilde hizmet veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Intel harici ekran kartı DG1, sızıntı ile doğrulandı