Teknoloji

Epic Games Store otomatik iade sistemine geçti

Yazı:  | 

Epic Games Store oyun iade işlemleri, artık otomatik olarak yapılacak. Dünyanın en önemli oyun platformlarından biri olan Epic Games, en büyük rakibi Steam gibi otomatik iade sistemine geçti.

Attığı adımlarla adını son günlerde çokça duyuran Epic Games, kullanıcılarını memnun edecek yeni bir değişikliğe gitti. Bugün itibariyle yapılan değişikliğe göre artık satın alınan oyunlar otomatik olarak iade edilebilecek. Steam’da uzun bir süredir yer alan bu özellikle birlikte kullanıcılar iade etmek istedikleri oyunları çok daha kolay bir şekilde iade edebilecekler.

Daha önce bir oyunu iade etmek isteyen kullanıcılar, Epic Games Store’dan müşteri temsilcisine ulaşıp, manuel olarak bir iade talebinde bulunmak zorundaydılar. Yeni sistemin tanıtıldığı blog yazısına göre bu işlem için artık bir kaç tık yeterli olacak.

Otomatik iade sisteminin şartları neler?

Epic Games tarafından kullanıma sunulan otomatik iade sisteminin bazı şartları bulunuyor. Öncelikle bir oyunun iade edilebilmesi için toplamda 2 saatten az bir süre oynanmış olması gerekiyor. Yeni alınan ve 2 saatten az oynanan oyunlar, Epic Games tarafından verilen 14 gün gibi süre zarfında sorgusuz sualsiz bir şekilde iade edilebiliyor.

Yeni sistem, kullanıcıların daha fazla sayıda oyunu deneyip görmesine imkan sağlıyor. Bu sayede indirilen herhangi bir oyun, beğenilmediği taktirde kolay bir şekilde iade edilebiliyor. Beğenilen oyunlar ise kullanıcı kütüphanesinde kalıyor.

Epic Games Store, kullanıcılarına bir oyunu deneyip görebilmeleri ve beğenip beğenmediklerini anlayabilmeleri için 2 saatten biraz az bir zaman veriyor. Bu zamanın aşılması durumunda yapılacak iadeler genellikle kabul edilmiyor.

Söz konusu otomatik iade sistemi Epic Games’in en büyük rakibi olan Steam’da uzun bir süredir mevcut bulunuyor. GTA 5’i ücretsiz olarak dağıtmak dahil, son günlerde yaptığı atılımlarla zirveye oturmayı hedefleyen Epic Games’in bu adımı, kullanıcıları memnun edeceğe benziyor.

Epic Games oyun iade işlemi nasıl yapılır?

Satın aldığınız ve 2 saatten az bir süre oynayıp beğenmediğiniz oyunları 14 gün içerisinde kolayca iade etmeniz mümkün. Bu işlem için Epic Games hesabınıza giriş yapmanız ve sağ üstte yer alan ‘Hesap’ menüsüne tıklayarak ‘İşlemler’ sayfasına gitmeniz gerekiyor.

Geriye yalnızca iade etmek istediğiniz oyunu bulup üstüne tıklayarak ‘Geri Ödeme’ seçeneğini seçmeniz kalıyor. Şayet şartlar uygunsa paranız oldukça kısa bir zaman içerisinde size iade ediliyor.