Teknoloji

Epic Games Store’un yeni ücretsiz oyunu Civilization 6 oldu

Yazı:  | 

Epic Games Store Civilization 6 oyununu da ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunma kararı aldı. Her hafta kullanıcılarına bir adet oyunu ücretsiz olarak sunan Epic Games Store, geçen hafta sunduğu GTA 5’in ardından bu hafta Civilization 6’yı da kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtıyor.

Dünyanın en popüler strateji oyunlarından bir tanesi olan Civilization 6, bir hafta boyunca Epic Games Store’dan ücretsiz olarak satın alınabilecek. Fırsattan yararlanan kullanıcılar, oyunun lisansına süresiz bir şekilde sahip olabilecekler.

Son günlerde aldığı sürpriz kararlarla en büyük rakibi Steam’ın tahtını sallayan Epic Games Store’un yükselişi devam ediyor. Dünyanın en büyük oyun platformu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Epic Games Store, kullanıcılarına sunduğu ücretsiz oyunlarla gündemden düşmüyor.

Son olarak GTA 5’i ücretsiz olarak sunan Epic Games Store, çok büyük bir kullanıcı sayısına ulaşmış ve oluşan yoğun talep nedeniyle bir süre çökmüştü. Aynı şekilde oyuna girmek isteyen kişiler Rockstar Games’in sunucularına yavaşlamaya neden olmuş ve bu gelişmeler oyun dünyasında büyük ses getirmişti.

Epic Games Store, GTA 5’in ardından dün akşam itibariyle Civilization 6 oyununu da ücretsiz olarak kullanıcılarına sundu. Steam’da 219 Türk Lirası gibi bir fiyatla satılan oyunun ücretsiz olması yeni bir izdihama sebep olacak gibi duruyor.

Dünya çapına pek çok oyun sever, söz konusu oyunu ücretsiz olarak almak için Epic Games Store’a yönelmiş durumda. Civilization 6, 28 Mayıs Perşembe tarihine kadar Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak alınabilecek.

Civilization 6 ücretsiz olarak nasıl indirilir?

Eğer siz de Civilization 6’yı ücretsiz olarak edinmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle Epic Games Store’a girip yeni bir hesap oluşturun. Ardından Epic Game Store’un resmi istemcisini indirin. Ücretsiz oyunlar bölümünde yer alan Civilization 6’yı bulun ve ücretsiz olarak satın alın. Ardından oyunu ücretsiz olarak bilgisayarınıza kurup oynamaya başlayabilirsiniz.

Epic Games Store, kullanıcılarına her hafta bir oyunu ücretsiz olarak sunuyor. 28 Mayıs tarihinde ücretsiz olarak dağıtılacak olan yeni oyunun Borderlands: The Handsome Collection ve Ark: Survival Evolved  olabileceği tahmin ediliyor.