in

Etsy’yi erkekler de kullanıyor

Genelde el yapımı eşyaların satıldığı ve ülkemizde de küçük butiklerin ya da hobi üreticilerinin ilgi odağı olan Etsy, kullanıcılarıyla ilgili istatistikî bilgiler açıkladı.

Perşembe günü yayımlanan rapora göre, Etsy kullanıcılarının yüzde 30’u, tek gelirini Etsy’de sattıklarından elde ediyor. Geri kalanlar için ise Etsy, ek gelir kapısı.

Yüzde 86’sı kadın olan Etsy satıcılarının ortalama hanehalkı geliri 56 bin 180 dolar, bu da ABD’deki genel ortalamanın çok az üzerinde. Etsy’nin kullanıcıların toplam gelirine katkı oranı ortalaması ise yüzde 15.

Rapooru oluşturmak için 4 binden fazla kişiyle anket yapıldığını belirten Etsy’deki mağazaların yüzde 88’i tek bir kişi tarafından yönetiliyor, yüzde 7’si ise arkadaşlarından ya da ailesinden ücretsiz olarak destek alırken, yüzde 5’i ücretli çalışanlara sahip.

Uygulama ve web sitesinden kullanılan Etsy’de mağaza açmak için hiçbir ücret ödemek gerekmiyor. Ancak ürün listelemenin ufak da olsa bir ücreti var. Etsy’de 1,4 milyon aktif satış yapan insan var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Üçüncü taraf çerezler ile ilgili bilmeniz gereken her şey