Teknoloji

Facebook, F8 konferansını koronavirüs sebebiyle iptal etti

Yazı:  | 

Facebook, F8 konferansını iptal etti. Facebook, yıllık düzenlediği iş geliştirmeciler için düzenlediği konferansı F8‘i, corona virüsü nedeniyle doğan endişeler yüzünden iptal etti. F8 konferansının normal şartlarda 2020 yılının 5 ve 6 Mayıs tarihlerinde düzenlenmesi planlanmıştı.

Facebook bunun yerine, ana F8 konferansını yerel etkinlikler, videolar ve canlı yayınlanan içerikler ile değiştirmeye karar verdi. Facebook yaptığı açıklamada:

“COVID-19 ile ilgili doğan endişeler hesaba katıldığında, bu yıl düzenleyeceğimiz F8 etkinliği iptal etme kararı aldık. Bu kararı vermek bizim için oldukça zordu ancak tüm katılımcıların sağlığını ve güvenliğini düşünerek bu kararı almak zorunda kaldık. Bu nedenle F8 konferansını yerel etkinlikler, videolar ve canlı yayınlanan içerikler ile değiştirmeye karar verdik” şeklinde konuştu.

Facebook İş Geliştirme Platformu ve Programları’ndan sorumlu Konstantinos Papamiltiadis, “Bu etkinliği hayata geçirmek bizim için çok önemli ancak böyle bir durumda etkinliği gerçekleştirmeyi, bu işe emek verenlerin ve katılımcıların sağlığını ve güvenliğini düşünerek, doğru bulmuyoruz” dedi.

Facebook F8 konferansını iptal etti ancak F8, corona virüsü nedeni ile iptal edilen ilk büyük teknoloji etkinliği değil. Aynı endişeler ile Şubat ayında düzenlenmesi planlanan Mobile World Congress etkinliği de iptal edilmişti. Bir diğer yandan Unity, Sony, Electronic Arts, Facebook, Kojima Productions, ve Microsoft’s Game Stack gibi katılımcılar, GDC 2020 etkinliğine katılmayacaklarını belirttiler. Buna rağmen etkinliğin