Teknoloji

Facebook Pinterest klonu yeni bir uygulama yayınladı

Yazı:  | 

Facebook Pinterest klonu, Hobbi isimli bir uygulama yayınladı.

Facebook, Pinterest klonu Hobbi adlı yeni bir uygulama yayınladı. Yeni ürünler bölümünde yer alan Hobbi, Pinterest’e benzeyen konsepti ile dikkat çekiyor.

Facebook Hobbi nedir?

App Store’daki sayfasında, uygulama için ‘yemek pişirme, sanat, fitness ya da ev dekorasyonu gibi yaratıcı süreçlerin yer aldığı bir fotoğraf paylaşım uygulaması’ ifadesi yer aldı. Hobi odaklı fotoğraf paylaşım uygulamasında, fotoğraflar Pinterest’teki gibi koleksiyonlar haline getirilebiliyor. Hobbi uygulamasında ayrıca, projelerin videolarının oluşturulması için de olanak tanınıyor.

Yeni ürün ekibi bu zamana kadar Bump, Whale ve Aux uygulamalarını geliştirdi

Facebook, geçtiğimiz yaz Yeni Ürün Deneyim Ekibi’ni, ana markaların dışında deneysel uygulama geliştirecek bir departman olarak tanıtmıştı. Ekip şimdiye kadar Whale isimli bir meme yapma uygulaması, Bump isimli bir sosyal ağ uygulaması ve Aux isimli bir DJ uygulaması geliştirdi ancak bu uyguamalar şu ana kadar ciddi bir başarı elde edemedi.

Hobbi ilk olarak Kolombiya, Belçika, İspanya ve Ukrayna’da yayınlandı. Uygulama iOS 11 ve üzeri sürüme sahip iOS cihazlarda da kullanılabilecek. Hobbi uygulamasının, genel Facebook çizgisine ne kadar yakın olup olmayacağı tartışma konusu olurken, şirket daha önce yeni ürün ekibinin geliştirdiği projelerde çok sayıda hatanın beklenebileceğini ve geliştirilen uygulamaların yararlı olmadıkları durumda kapatılabileceğini ifade etmişti.

Şirket, geçtiğimiz yılın sonunda geliştirme sürecinde olduğu Libra isimli kripto para birimi ile gündeme gelmişti.