in

Far Cry 6’nın çıkış tarihi belli olmuş olabilir

Far Cry 6'nın çıkış tarihi

Far Cry 6’nın çıkış tarihi Şubat 2021 olarak planlanmış ancak kısa süre önce yeni bir tarih belirlenmeden ertelenmişti. Ubisoft, oyunun ne zaman geleceği konusunda hala herhangi bir resmi açıklama yapmadı. Fakat Xbox, oyunun Xbox mağaza sayfasında yeni bir çıkış tarihi listelendiği için bizlere çıkış tarihi konusunda ipucu veriyor gibi görünüyor.

Far Cry 6’nın çıkış tarihi mayıs olabilir

Twitter’da Wario64 adlı kullanıcı, mağaza sayfasında Far Cry 6 için bir tarih listelendiğini ve başlangıçta planlanandan yaklaşık üç ay sonra yani 25 Mayıs 2021 tarihinde olduğunu paylaştı.

Bu, oyunun kesinlikle bu tarihte geleceği anlamına gelmiyor, ancak olası görünüyor. Bu yaşanan durumdan sonra, yakında Ubisoft’tan resmi bir açıklama gelecektir. Bu açıklama geldikten sonra da  bahsi geçen çıkış tarihinin doğru olup olmadığını öğrenmiş olacağız.

Oyun Xbox One ve PS4’e geliyor, ancak Xbox Series X ve PlayStation 5’te geliştirilecek ve onu yeni nesil için çıkartılan ilk Far Cry oyunu yapacak. Yeni oyun, Far Cry 5’in ana karakterinin yeterince insanları tatmin edememesinden sonra bu oyunda yöneteceğimiz karakterin, eski oyunlardaki gibi ön planda ve hikayeye etkisi olan bir karakter olacağı söyleniyor. Aynı zamanda hikayenin kötüsü olarak tahmin ettiğimiz; Breaking Bad ve The Mandalorian gibi başarılı yapımlardan tanıdığımız Giancarlo Esposito kötü Başkan Anton Castillo rolünde olacak.

Oyunun hikayesi ile ilgili elimizde kesin bir bilgi yok. Ancak ilk yayınladıkları videodan ve daha sonrasında verilen röportajlardan anladığımız kadarı ile oyunda, diktatör tarafından yönetilen bir şehirde bulunacağız ve bir direnişle karşı karşıya yada hikayeye bağlı olarak omuz omuza mücadele edeceğiz gibi görünüyor.