Fortnite güncellemesi ile yükleme boyutu azalacak

Fortnite yükleme boyutu

Yeni gelen güncelleme ile Fortnite yükleme boyutu azalacak ve bilgisayarınızı rahatlatacak. Oyuncular için bir oyunun pc’de ne kadar yer kapladığı çok önemlidir. Çünkü oyuncular birçok oyunu zahmetsiz bir şekilde oynamak ister. Ancak günümüzde oyunlar maalesef bu durumun tersi şekilde hareket edip genelde 100 GB yükleme boyutuna ulaşarak pc’lerimizin büyük bir bölümünü kaplar hale geldi. Bunlarda biri de herkesin severek oynadığı Fortnite.

Her nasılsa, son birkaç yılda Fortnite, 90 GB’tan fazla sabit disk alanı kaplamak için kendini şişirmeyi başardı. Neyse ki, büyük boy battle royale için bugünkü güncelleme bu rakama bir balta getirerek oyunun ayak izini üçte ikiden fazla azalttı.

Fortnite, daha az yükleme boyutu gerektirecek

Fortnite için 27 GB’lık büyük bir güncelleme, 14.40 sürüm güncellemesi ile geldi. Ancak Epic Games’in açıkladığı gibi, yama uzun zamandır planlanan, uygulanmak istenen ve gecikmiş bir düzeltme yapıyor gibi görünüyor ve Fortnite’ın yükleme boyutunu oyunun dosya yapısına yönelik kapsamlı optimizasyonlarla önemli ölçüde azaltıyor.

Daha öncesinde oyunu indirmeye kalktığınızda daha fazla yükleme boyutu ile karşılaşıyordunuz. Başlatıcıyı şimdi tekrar kontrol ettiğinizde, gerçekten de oyun artık yalnızca 26,3 GB’lık bir indirme gerektiriyor ve toplam yükleme boyutu yaklaşık 31,5 GB. Güncelleme ayrıca yükleme sürelerini iyileştirmeyi ve gelecekteki güncellemelerin çok daha az yükleme boyutu gerektirmesini sağlamayı planlıyor.

Hepsinden önce, Fortnite her zaman o kadar büyük değildi. 2018’de, Epic’in battle royale oyunu yalnızca 18GB’lık bir sürücü alanı kaplardı. Ama görünen o ki, yıllarca süren büyük harita güncellemeleri ve sayısız yeni kıyafet, planör ve çeşitli kozmetikler oyunun ayak izini arttırdı. Böylece oyun devasa bir boyuta ulaştı. Ancak bu yeni gelen güncelleme ile birlikte, ne olursa olsun, hem sınırlı disk alanı hem de sınırlı indirme hızına sahip bizler için oyunu indirip oynamak daha kolay hale geldi.

Exit mobile version