Forum Navigation
Please or Register to create posts and topics.

Kolayca Instagram foto indir: Instagram fotoğraf indirme nasıl yapılır?

Instagram foto indir ve Instagram fotoğraf indirme işlemleri nasıl yapılır anlattık.

Instagram fotoğraflarını nasıl indireceğinizi öğrenmeyi hedefliyorsanız, doğru yerdesiniz. Fotoğrafları Instagramdan indirmek için birçok neden var - belki de yeni yıl hedeflerinizde sosyal medyayı temizlemek var ve fotoğraflarınızın cihazınızda güvende olmasını istiyorsunuz. Ya da belki orijinal resmi sildiniz veya kameranız veya telefonunuz kayboldu. Fotoğrafı çekmek için uygulama içi kameranızı kullandıktan sonra 'kaydet'e basmayı unutmuş olabilirsiniz veya başka birinin beslemesinden bir görüntüyü yeniden yayınlamak isteyebilirsiniz (elbette izniyle). Bu kılavuz size Instagram'dan PC'nize, Mac'inize veya Telefonunuza fotoğraf nasıl indirilir anlatacak.

Instagram'da resim yayınlamak kolay olsa da, onları indirmek o kadar kolay değil. Tüm geçmişinizi indirmekten, tek tek görüntüler için kaynak kodunu kullanmaya kadar birkaç seçeneğiniz var. Ayrıca Instagram foto indir ve fotoğraf indirme işlemi için çok sayıda uygulama da mevcut.

Instagram foto indirme: Instagram fotoğraflarını bilgisayara indirme [PC ve Mac]

Instagram, feed'inizden tek tek resimleri indirmek için yerel bir yöntem sunmaz, ancak gönderi veya hikaye olarak yüklediğiniz tüm fotoğraflar ve videolar dahil olmak üzere hesabınızın tüm geçmişini indirmenize izin verir. Bu, istediğiniz hesabın fotoğraflarını ve videolarını indirmek için tek "resmi" yoldur. Facebook ana şirketindeki tartışmaların ardından gizlilik endişeleri nedeniyle tanıtılan bu yol, size verilerinizi indirmeniz için bir bağlantı sağlar.

 • Tarayıcınızda Instagram web sitesine gidin, giriş yapın, ardından Profili Düzenle yazan yerin sağındaki dişli çark simgesini tıklayın ve Gizlilik ve Güvenlik'i seçin.
 • Bu sizi Hesap Gizliliği başlıklı bir sayfaya yönlendirecektir. "Veri İndirme" yazan yere gidin ve "İndirme İste" yi tıklayın.
 • E-postanızı ve şifrenizi tekrar girin, indirme bağlantısını almak istediğiniz e-posta adresini onaylayın ve 'ileri' düğmesini tıklayın. Instagram, verilerinizi otomatik olarak indirilebilir bir paket halinde paketlemeye başlayacak ve size e-posta ile bir bağlantı gönderecektir. Bunun 48 saate kadar sürebileceğini söylüyorlar, ancak e-postanın bir veya iki saat içinde gelme eğiliminde olduğunu görüyoruz. Bağlantı yalnızca dört gün sürer, bu yüzden dikkat edin, yoksa istekte en baştan yapmanız gerekir.
 • E-posta elinize ulaştığında 'Verileri İndir'i tıklayın; oturum açıp indirme işlemini yapmak için Instagram sitesine yönlendirileceksiniz. Şimdiye kadar yayınladığınız, yorum yaptığınız veya beğendiğiniz her şeyi içeren bir zip dosyası alacaksınız. Birkaç alt klasörü tek bir yerde bir arada tutmak için dosyayı yeni bir klasöre çıkarın; tüm resimlerinizi, videolarınızı, hikayelerinizi ve ayrıca tüm yorumlarınızın, aramalarınızın, beğenilerinizin ve mesajlarınızın bir kaydını bulacaksınız.
 • Dosyayı uygulama aracılığıyla da talep edebilirsiniz: profilinize gidin, sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun ve 'Ayarlar'ı seçin. "Güvenlik", "Veri İndir" i seçin, e-postanızı ve şifrenizi yazın ve ardından "İndirme İste" ye dokunun.

Kaynak kodunu kullanarak Instagram'dan bir PC'ye veya Mac'e fotoğraf indirme

Tüm geçmişinizi indirme ve belirli bir fotoğrafı bulmak için belki daha iyi unutulmuş gönderiler arasında gezinme zahmetini istemiyorsanız veya başka birinin iznini almış beslemesinden bir resme ihtiyacınız varsa, kaynak kodunu ile Instagram foto indir işlemi mümkündür.

 • Instagram web sitesinde, resmin tamamını görmek için istediğiniz fotoğrafa tıklayın. Resme sağ tıklayın (tarayıcınıza bağlı olarak sağ tıklamanız veya kontrol tuşuna basarak tıklamanız ve "Yeni sekmede aç" ı seçmeniz gerekebilir) ve "Sayfa Kaynağını Görüntüle" veya "Öğeyi İncele" yi tıklayın.
 • Kodda ilerleyin ve meta özellik bilgilerinin bulunduğu bölümü bulun (control + f veya command + f tuşlarına basabilir ve "meta özelliği" ni arayabilirsiniz). Başlangıçta bir kod satırı bulacaksınız.
 • Bağlantıyı tarayıcınıza yapıştırın, 'Enter'a basın ve şimdi yalnızca indirmek istediğiniz fotoğrafın bulunduğu bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Şimdi, resmi sağ tıklayın veya kontrol tuşunu basılı tutarak tıklayın ve 'Resmi Farklı Kaydet'i seçin. Varsayılan ad, uzun bir sayı akışı olacaktır, bu nedenle muhtemelen daha akılda kalıcı bir adla değiştirmek isteyeceksiniz. İşlem, tarayıcınıza bağlı olarak videolar için de çalışabilir.

Instagram foto indir: Fotoğraf indirme için en iyi uygulamalar

Resme Instagram dışında ihtiyaç duyuyorsanız ve yukarıdaki ilk seçenekler çok zor veya zaman alıcı geliyorsa, kendi resimlerinizi ve diğerlerini indirmek için geçici çözümler sunan çok sayıda üçüncü taraf seçeneği vardır. Bunlardan bazılarının hesap verilerinize erişim gerektirdiğini, bazılarının ise yoğun reklama dayandığını unutmayın. Mümkünse önceki çözümleri kullanmanızı tavsiye ederiz, ancak kolaylık istiyorsanız, bunlar en popüler seçeneklerden bazılarıdır.

DownloadGram

DownloadGram, yazılım yüklemesi gerektirmediğinden güvenlik açısından en çekici üçüncü taraf seçeneklerinden biridir ve hem bilgisayarlarda hem de cep telefonlarında kullanılabilir. Dezavantajı, bir seferde yalnızca bir resim indirebilmenizdir, ancak bir artı olan Tik Tok için de işe yarar.

 • Bir masaüstü bilgisayarda Instagram web sitesine gidin, istediğiniz resmi bulun, görüntünün sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın ve 'Gönderiye Git'i seçin.
 • Fotoğrafın URL'sini adres çubuğunuzdan kopyalayın, ardından DownloadGram'ın web sitesine gidin ve URL'yi kutuya yapıştırın. İndir düğmesini tıklayın. Ardından, resminizi kaydetmek için ortaya çıkan Resmi indir düğmesini tıklayın.
 • Bir mobil cihazda ise şu adımı izleyin: Instagram uygulamasını açın ve istediğiniz fotoğrafı bulun, üç nokta simgesine dokunun ve "bağlantıyı kopyala" yı seçin, ardından yukarıdaki işlemleri yapın.

Diğer seçenekler arasında, tek tek görüntüleri bir Android telefona kopyalamaya veya yapıştırmaya gerek kalmadan indirmek için daha hızlı uygulama tabanlı bir seçenek sunan FastSave for Instagram bulunur. Ancak Android cihazınızda uygulamanın verilerinize erişmesine izin vermeniz gerekir ve reklamlar can sıkıcı olabilir.

Instagram'dan birden çok fotoğraf indirme işlemi

Bir seferde birden fazla fotoğraf indirmek istiyorsanız, en çok kullanılan ikisi 4K Stogram ve Save-o-gram olmak üzere üçüncü taraf yazılımı kullanmakla sınırlıdır.

4K Stogram

4K Stogram, bir kullanıcı adına, hashtag'e veya hatta bir konuma abone olmanıza ve bu etiket altında bulduğu her genel görseli instagram'da oturum açmanıza gerek kalmadan toplu olarak indirmenize izin verir, ancak birkaç beslemeye abone olmak ücretsiz olsa da, Sınırsız kullanım için bir lisans için 10 $ ödemeniz gerekiyor ve muhtemelen ilginizi çekmeyen tonlarca görüntü indirirken bulacaksınız.

Bilgisayarınıza 4K Stogram'ı indirip yükleyin, programı açın ve ardından arama çubuğuna bir Instagram kullanıcı adı, hashtag veya konum yazın. Abone Ol'u tıkladığınızda program bulduğu her şeyi arayacak ve otomatik olarak indirmeye başlayacaktır - girdiğiniz her arama için alt klasörlerde bilgisayarınızdaki 4K Stogram klasöründe biriken görüntüleri bulacaksınız.

Save-o-gram

Daha seçici olmanız gerekiyorsa, Save-o-gram, görüntülerin tek seferde bir zip dosyası olarak veya ayrı ayrı indirilmesine izin verir ve yedi günlük bir denemeden sonra bir kereye mahsus 9 ABD doları ücret alır.