in

Galaxy Fold 2, S20 ve Note 10’daki en iyi özellikleri alabilir

120Hz ekran ve S Pen

Galaxy Fold 2, S20 ve Note 10’daki en iyi özellikleri alabilir

Galaxy Fold 2 özellikleri ile ilgili gelen son bilgiler heyecan verici. Samsung Galaxy Fold 2’nin bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Telefonla ilgili kapsamlı bir sızıntı, Galaxy Fold 2 modelinin hem S20 hem de Note 10’dan bazı özellikleri ‘ödünç aldığını’ gösteriyor.

Bir analist tarafından paylaşılan teknik özelliklere bakınca, ilk dikkat çeken Galaxy Fold 2 özelliği 120Hz ekran yenileme hızı oluyor. Bu hız, Galaxy Fold’da 60Hz olan hızın çok daha iyi bir noktaya gelerek, Galaxy 20 serisine uygun hale getirildiğini gösteriyor. Ekran deneyimi, 120Hz ile pürüzsüz, keyifli bir deneyim haline gelebilir.

Ana ekran, 2213 x 1689 çözünürlüklü 7.59 inç ve bir kamera bölgesi mevcut.

Ekranın diğer bir özelliği, Galaxy Z Flip gibi ultra ince cam kullanılacak olması. Bu da, Motorola Razr gibi katlanan plastik ekranlardan ziyade, gerçek bir akıllı telefon deneyiminin yaşanmasını sağlayacak.

Mevcut 120Hz yenileme hızı, Fold 2’nin Galaxy S20’den ödünç aldığı en ciddi özellik. Galaxy Note 10’a gelince, yeni katlanabilir ürünün bu modelde yer alan S Pen kalemi ile geldiğini iddia ediyor. S Pen de, telefonun büyük ekranını en iyi şekilde kullanmaya yardımcı olacak.

Ön ekrana gelince, 60Hz yenileme hızı ve 2267 x 819 çözünürlüğe sahip 6.23 inçlik bir ekran bizi bekliyor. Her iki ekran da OLED panele sahip olacak.

Bu özellikler, Galaxy Fold 2 için şimdilik sadece söylenti düzeyinde. Ancak özellikleri sızdıran kaynağın güvenilir bir isim olduğunu söyleyebiliriz. Lansman etkinliğine kadar henüz çok fazla zaman olan Galaxy Fold 2 için, ilerleyen dönemde yeni söylentiler de gelebilir.

Şirket, geçtiğimiz aylarda diğer bir katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Z Flip‘i duyurmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Samsung'un yeni tabletleri: Galaxy Tab S7 ve Tab S7 Plus