GAP, NFT trendine katıldı: GAP Threads

GAP, NFT trendine katıldı: GAP Threads

GAP, “GAP Threads” adında bir NFT koleksiyonu ile kripto dünyasına giriyor. Dijital deneyim, tüketicilerin, Frank Ape’in arkasındaki sanatçı Brandon Sines tarafından yeniden tasarlanan Gap’in ikonik kapüşonlusunu hem gerçek hem de blockchain formlarında satın almalarına olanak tanıyor.

“Gap her zaman müzik, sanat ve kültürün kesişim noktasında olmuştur, bu nedenle Brandon Sines gibi sanatçılarla dijital alanda bu büyüme fırsatından heyecan duyuyoruz.”

-Chris Goble, Üründen Sorumlu Başkan ve Gap Kuzey Amerika Genel Müdürü

GAP Threads NFT’ler

Gap markası, NFT trendine katılan bir dizi büyük isim firmasının en sonuncusu oldu. Ancak daha çevre dostu olmak için açık kaynaklı bir blokzinciri olan Tezos’u kullanmayı seçti. Bir basın açıklamasına göre Tezos, ağını güvenceye almak ve az enerji tüketimi ve düşük karbon ayak izi ile çalışmak için daha enerji verimli bir yaklaşım kullanıyor.

GAP, NFT trendine katıldı: GAP Threads

Gap’in kapüşonlu NFT’lerinin her biri ayrıcalığa göre kategorize edildi, “Yaygın” ve “Nadir” gibi işaretlerle etiketlendi ve koleksiyonunu “oyunlaştırmak” için sıralandı. Şirketin hedefi, müşterileri mümkün olduğunca çok sayıda NFT biriktirmeye ikna etmek ve en tutkulu hayranlara Sines’in benzersiz dijital sanatına sahip “Epik” düzeyde NFT’ler ve Sines’ten somut bir Gap x Frank Ape kapüşonlu sweatshirt sunmak.

İlk gelen ilk alır ilkesi tüm kapüşonlu NFT’ler için geçerli. Ye destekli markanın kapüşonluları 8,30 dolardan başlıyor ve 415 dolara kadar çıkabiliyor, Gap’in 235 dolara kadar satılan Yeezy kapüşonlularının değerine (ve ayrıcalığına) rakip oluyor. Yine de, Ye-destekli marka tarafından üretilen bir NFT söz konusu değil – bunun hakkında sorulduğunda, bir Gap sözcüsü, “Şu anda duyuracak hiçbir şeyimiz yok” yanıtını verdi. Bir basın açıklamasına göre, “kültür şekillendiricilerle işbirliği içinde” ek dijital deneyimler geliştiriliyor.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir
NFT’ler sporda 2 milyar dolarlık pazar yaratacak

GAP, NFT trendine katıldı: GAP Threads

13 Ocak’tan itibaren Gap’in dijital koleksiyonları satışa sunulacak. Önce “Yaygın” seviye satışa çıkacak, ardından “Nadir” ve “Epik” olarak derecelendirilen ek NFT’ler gelecek. 24 Ocak’ta türünün tek örneği bir müzayede başlayacak ve Threads serisi sona erecek.

Exit mobile version