in

Genç girişimcilerden Kelime Avcıları oyunu

Tarvenn’den yatırım alan mobil oyun firması Studio Billion, gerçek zamanlı ve gerçek insanlara karşı oynayabileceğiniz “Kelime Avcıları” oyununu yayınladı.

Mobil oyun kategorisinde yoğun ilgi gören kelime oyunlarına bir yenisini ekleyen Studio Billion, Kelime Avcıları’nı hem çevrimiçi hem de çevrimdışı bir deneyim ile benzer oyunlardan farklılaştırmış. Genel kültürden tarihe, spordan müziğe birçok kategoriyi içeren bulmacalarda amaç, altıgen peteklerden oluşan harfleri, verilen kategoriye göre birleştirip uygun kelimeyi bulmak ve en yüksek puana ulaşmak.

Kelime Avcıları 1500’den fazla bölüm ve 10.000’den fazla kelime ile Türkçe ve İngilizce oynanabiliyor. Sürekli yeni kelimeler, bölümler ve özellikler eklenmeye devam eden oyun için yakında Almanca ve İspanyolca seçenekleri de yayınlanacak.

İnternetsiz oynanabilen kariyer modunda bölüm geçerek yeni haritaların keşfedildi ve rütbe atlanan oyunun yapımcılarının hedefi, önceki oyunları Spin Warriors İstanbul’u geçmek. İlk oyunda özellikle küresel pazarda tahminlerinin üstünde bir başarı elde eden ekip, Tarvenn Ventures gibi uluslararası bir yatırım şirketinin desteğini alarak çok daha profesyonel ve güçlü bir ekip olmuş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yandık! Nintendo mobil oyun yapıyor

19 yaşındaki genç girişimciler Cevdet Ümit Aparı, Ömer Aslan ve Eşref Bektaş’ın kurduğu girişimin yeni oyunu Android ve iOS işletim sistemlerinde ücretsiz oynanabiliyor.