in

Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için karanlık mod geliyor

Google Dökümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için karanlık mod geliyor
Google Dökümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar için karanlık mod geliyor

Google, Android kullanıcıları için, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar uygulamalarına karanlık mod seçeneği getiriyor. Önümüzdeki iki hafta içerisinde kullanıma sunulması beklenen yeni mod ile birlikte, uygulamaların daha kullanışlı bir hale gelmesi ve daha az pil tüketmesi bekleniyor.

Dünyanın en önemli teknoloji şirketi Google, Android için yaptığı çalışmalara yenilerini ekliyor. Geçtiğimiz günlerde Android işletim sisteminin yeni sürümü Android 11’in beta sürümünü yayınlayan şirket, bir takım iyileştirme ve optimize çalışmalarını da aynı anda gerçekleştiriyor.

Bu kapsamda arama uygulamasına karanlık mod seçeneği ekleyen şirket, benzeri adımlar atmaya devam ediyor. Google tarafından son yapılan açıklamaya göre üç uygulamaya daha karanlık mod seçeneği geliyor.

Karanlık mod seçeneği Google Dokümanlar uygulamalarına da geliyor

Google, karanlık mod seçeneğini, Google Dokümanlar ve içerisindeki uygulamalara da ekliyor. Şirket tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre, Android kullanıcıları önümüzdeki iki hafta içerisinde Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar uygulamalarını karanlık mod özelliği ile kullanabilecekler.

Bu sayede kullanıcılar, söz konusu uygulamaları daha düşük ışıklı ortamlarda, daha kullanışlı bir şekilde kullanabilecekler. Google’ın iddiasına göre karanlık mod ile çalışan bu uygulamalar daha az güç tüketecek.

Bilindiği üzere Google, geçtiğimiz yıl, piyasadaki tüm uygulamalarına karanlık mod desteğini getireceğini açıklamıştı. O dönemden bu yana Google arama uygulaması, Gmail ve Google Takvim gibi çok sayıda uygulamasına karanlık mod seçeneği ekleyen dev şirket, bu konudaki çalışmalarına devam edecek gibi duruyor. Henüz koyu mod seçeneğine sahip olmayan Google Map gibi uygulamaların da önümüzdeki günlerden itibaren bu özelliğe sahip olması bekleniyor.

Google Dokümanlar içerisinde karanlık mod seçeneği nasıl kullanılır?

Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar uygulamalarını karanlık mod ile kullanmak isteyen kullanıcılar, bu özelliği oldukça kolay bir şekilde aktif edebilecekler. Kullanıcıların, bu işlem için ilgili uygulamalardan birine girip, Ayarlar menüsüne ulaşmaları, ardından bu menüde yer alan Tema bölümünden Karanlık / Koyu seçeceğini aktif hale getirmeleri gerekiyor.

Şayet söz konusu karanlık mod seçeneğine telefonunuz üzerinden erişim sağlayamıyorsanız, endişelenmenize gerek yok. Zira bu özelliğin tüm Android cihazlara gelmesi bir iki haftayı bulabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Instagram yorum sabitleme özelliğini herkes için kullanıma sundu