Google Fotoğraflar, Google Lens ile entegrasyonunu geliştiriyor

Google Fotoğraflar, Google Lens ile entegrasyonunu geliştiriyor

Google Fotoğraflar, Google Lens ile entegrasyonunu geliştiriyor. Görsel odaklı güçlü arama aracı Google Lens ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor ve bu sefer Google Fotoğraflar uygulamasına entegrasyonu ile karşımızda.

Google Fotoğraflar, Google Lens ile entegrasyonunu geliştiriyor: Metin araçlarına yeni erişim

Google Lens’in 2017’de telefonlarımıza gelmesinden bu yana, Google Fotoğraflar’daki entegrasyonu bu üç yıldan fazla bir süredir bugüne kadar değişmemişti. Google, Lens araçlarını Google Fotoğraflar menüsüne entegre etti.

Bundan böyle, bir görsel metin içeriyorsa, Google Lens araçlarını entegre eden yeni “Bu fotoğrafta ara” bölümü görünecektir. Şimdiye kadar, Google Fotoğraflar‘daki entegrasyonu, resim görüntüleyiciden Lens’e bir kısayol görüntülemekle sınırlıydı.

Bu yeni özellik, bir görüntüyü açtığımızda ve bilgi ve seçenekler menüsünü açmak için yukarı kaydırdığımızda görünüyor. Artık metin kopyalamak, aramak, dinlemek, çevirmek veya bir bilgisayara kopyalamak için araçlara doğrudan erişebiliriz.

Metinsiz resimlerde, bu yeni Google Lens entegrasyonu şu anda görünmüyor. Bu entegrasyonun avantajı, Lens’i doğrudan gerçekleştirmek istediğimiz eylemle açmamıza izin vermesi. Örneğin, ‘Dinle’ye dokunursak, görüntüyü Lens’te açar açmaz, metinlerini okumaya başlayacaktır.

Exit mobile version