Teknoloji

Google Glass ölmedi, Enterprise Edition 2 tekrar piyasada

Yazı:  | 

Şimdi, aracı satıcılar sayesinde Google Glass Enterprise Edition 2 satın almak mümkün.

Google Glass henüz sevenlerine veda etmedi. Geçtiğimiz günlerde Google, Google Glass Enterprise Edition 2 için satışların yeniden açıldığını duyurdu.

Google Glass, teknoloji severler tarafından hala hatırlanıyor. Bu gözlükler pek çok teknoloji severi bilim kurguya bir adım daha yaklaştıran fütüristik bir ürün olarak piyasaya dahil olmuştu. Fakat bir diğer yandan, bir tüketici olarak büyük bir hayal kırıklığı olarak kaldı.

Google Glass Enterprise Edition 2 nasıl satın alınır?

Görünüşe göre Google, hala bu ürün üstüne oynuyor. Aynı zamanda ürünün iş ve geliştirme için daha uygun olduğunu da düşünüyor. Google bu ürünü ile tüketici ürününden bahsetmiyor, aksine iş sahiplerini ve geliştiricileri hedefleyen bir üründen bahsediyoruz. Bu nedenle Google, Google Glass Enterprise Edition için erişimi kolaylaştırmaya karar verdiğini açıkladı.

Bu açıklamanın nedeni ise ürünün dağıtımının Google için sorun yaratmasıydı. Bu nedenle şirket, satıcılara ürünü satabilmeleri için tekrar piyasaya sürdü. Şu an ürünü kim almak istiyorsa, araya Google‘ı sokmadan ürüne sahip olabilecek.

Gözlükler Android işletim sistemi tarafından destekleniyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, gözlük şirketlerin daha hızlı bir üretim süreci geçirmelerine yardımcı oluyor. Google, DHL gibi şirketlerin sistemlerine gözlüğü dahil etmelerinden sonra operasyon süreçlerinde yüzde 15 artış gösterdiklerini belirtti.

Gözlüğün satışını dışardaki satıcılara açmak Google için oldukça kolay bir yol. Google‘a ek olarak, bu seçenek tüketiciler açısından da oldukça kullanılabilir. Fakat ürün tüketicilerin bireysel kullanımı için tavsiye edilmiyor. Çünkü gözlük hem bireysel kullanım için geliştirilmedi hem de 1,200 bin dolarlık bir ücret ile satışa sunuldu.

Google Glass’ın en önemli özelliklerinden biri, gözlüğe artırılmış gerçeklik teknolojisinin entegre edilebiliyor olması.