Google, Cloud servisini güçlendirmek için Actifio’yu satın aldı

Google, bulut servisini güçlendirmek için Actifio’yu satın aldı

Google, bulut servisini güçlendirmek için Actifio’yu satın aldı

Google, bulut servisi Google Cloud’u daha da güçlendirmek için bulut odaklı veri koruma teknolojisi geliştiricisi Actifio’yu satın aldı. Dev şirket bu hamlesi ile yedekleme ve veri kurtarma gibi hizmetleri daha iyi bir şekilde sunacak. Aynı şekilde herhangi bir dış tehditten, arızadan veya hatan kaynaklanabilecek kesinti ve veri kaybının önüne geçecek.

Google, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, yedekleme ve kurtarma faaliyetlerine odaklanan bir veri yönetim şirketi olan Actifio’yu satın almak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Bu anlaşmanın mali şartlarına ise yer verilmedi.

Actifio’nun, hizmet verdiği kuruluşları dijital olarak diş tehditlerden, ağ arızlarından, insan hatalarından veya farklı sebeplerden ötürü oluşabilecek kesinti ve veri kayıplarından koruduğu biliniyor. Google, Actifio’yu Google Cloud ekosisteminin bir parçası haline gelerek, tüm bu hizmetleri kendi bünyesine katmayı ve Google Cloud’u çok daha güçlü bir bulut servisi haline getirmeyi amaçlıyor. Google, Actifio’yu satın aldı haberi, bu açıdan bulut piyasası için oldukça büyük bir öneme sahip bulunuyor.

Actifio, Google Cloud’un kuruluşlara daha iyi hizmet vermesine olan sağlayacak

Google, bu satın almanın Google Cloud’u daha güçlü bir hale getireceğini ve “hibrit senaryolar da dahil olmak üzere işletme açısından kritik iş yüklerin dağıtılmasında ve yönetilmesinde kuruluşlara daha iyi hizmet vermesine” olanak tanıyacağını açıkladı. Şirket ayrıca, bu satın alma işleminin yedekleme ve kurtarma ekosistemini desteklediğini ve müşterilere ihtiyaçlarına en uygun çözümü sağlamak adına çeşitli seçenekler sunmak konusunda oldukça etkili olacağını dile getirdi.

Actifio CEO’su Ash Ashutosh ise yayınladığı açıklamada şunları söyledi: “Google Cloud’a katılmaktan ve iş ortakları olarak son dört yılda elde ettiğimiz başarının üzerine çıkmaktan heyecan duyuyoruz. Yedekleme ve kurtarma, kurumsal bulutun benimsenmesi açısından oldukça önemlidir. Biz de veri odaklı müşterilerin ihtiyaçlarına hizmet etmek için oldukça iyi bir konumdayız.”

Google, bulut odaklı veri koruma teknolojisi geliştiricisi Actifio’yu ne kadar satın aldı, henüz bilinmiyor. Fakat bu işlemin, Google’ın bulut servisi Google Cloud açısından oldukça büyük bir öneme sahip olduğu ifade ediliyor.

Exit mobile version