Google Meet ve Classroom’a yeni özellikler geliyor

Google Meet ve Classroom'a yeni özellikler geliyor

Google Meet ve Classroom hizmetlerine, eğitimcilere yardımcı olmak adına yeni özellikler ekleyecek. Bu özellikler, salgın sırasında çevrimiçi dersler alan öğrencilere fayda sağlayacak türden.

Google Meet ve Classroom’a, öğretmenlerin çevrimiçi sınıflarını yönetmelerine yardımcı olmak için önümüzdeki aylarda daha fazla özel moderasyon özelliği eklenecek.

Google Meet ve Classroom hangi yeni özelliklerle geliyor?

Google Meet’in getireceği bazı yeni özellikler, öğretmenlerin sınıfları kontrol etmesine olanak tanıyacak. Örneğin, bu araçlardan biri, kesintileri önlemek için bir toplantı sırasında tüm katılımcıların sesinin kapatılmasına izin verecek.

Bu seçeneğin birden fazla amacı olabilir, örneğin öğrenciler arasında bazı tartışmalar olduğunda kullanılabilir. Veya birkaç öğrenci şaka yaptığında kullanılabilir. Ayrıca garip durumlardan kaçınmaya da yardımcı olacaktır. Bu durumda, yalnızca toplantının sahibi, yalnızca Google Meet’in web sürümünden kullanılabilen bu seçeneği kullanabilir.

Bu durumda, öğretmen eylemi tersine çeviremeyecek ve yalnızca öğrenciler mikrofonlarını yeniden etkinleştirebilecek. Öte yandan, bunun olmasını önlemek istiyorlarsa, öğrencilerin sesi ne zaman etkinleştirip etkinleştiremeyeceklerini kontrol etme imkanı veren başka bir araç kullanabilirler.

Google Meet ve Classroom’a yeni özellikler geliyor

Sınıf bittikten sonra öğrencilerinin sohbet odalarında kalmamalarını sağlamak için öğretmenlere yeni bir seçenek de eklenecek. Bu seçenek, tüm katılımcılar için aramayı sonlandırmalarına olanak tanıyor.

Elbette, tüm bu seçenekler öğretmenlerin kriterlerine veya geliştirdikleri sınıf türüne bağlı olacaktır. Tartışma ortamı, ders sınıfı ile aynı değildir. Her durumda, Google Meet, farklı senaryoları kapsayacak bir dizi seçenek sunacaktır. Google, Meet’in tüm yeni özelliklerini tamamlamak için Classroom ile entegrasyonu da duyuruyor.

Exit mobile version