Google PageSpeed ​​Insights 10 yıl sonra güncelleniyor

Google Chrome ekibi, PageSpeed ​​Insights arayüzünde yapılan son değişiklikleri detaylandıran ve bunları kullanıcı deneyimini modernleştirecek ve verileri daha kolay anlaşılır hale getirecek iyileştirmeler olarak tanımlayan bir blog yazısı yayınladı

Google PageSpeed ​​Insights 10 yıl sonra güncelleniyor

Teknoloji devi, mevcut sürümle ilgili birçok sorunu çözmek için Google PageSpeed ​​Insights’ın yeni bir sürümünü yayınlıyor. PageSpeed ​​Insights ile ilgili temel sorun, verilerin nasıl sunulduğu olarak öne çıkıyor. Laboratuvar ve saha verileri arasında net bir çizgi bulunmuyordu.

PageSpeed ​​Insights’a aşina olmayan kişilerin, verilerin bağlamı konusunda kafası karışabilir. Bu da onunla ne yapacaklarını bilmeyi zorlaştırabilir. Düzeninin karmaşıklığı nedeniyle, PageSpeed ​​Insights raporlarını analiz etme konusunda birçok “nasıl yapılır” blog yazısı üretilmiştir.

PageSpeed ​​Insights, 10 yıllık bir kodu temel alıyor ve yenilenme zamanı artık geldi. Google, geliştiricilerin verileri kullanmasını kolaylaştırmayı planlıyor. Bu nedenle yeni sürüm bu yıl içinde yayınlanacak.

Google PageSpeed ​​Insights 10 yıl sonra güncelleniyor

Google’ın yeni PageSpeed ​​Insights yükseltmesinin başlıca hedefleri:

Google’ın PageSpeed ​​Insights’ın bir sonraki sürümü için neler hazırladığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi yazımızda burada bulabilirsiniz.

Google PageSpeed ​​Insights’a gelen güncellemeler

Google, PageSpeed ​​Insights’ta aşağıdaki geliştirmeleri yayınlayacak:

Google PageSpeed ​​Insights 10 yıl sonra güncelleniyor

Bu ek bilgiler, daha önce iki veri kaynağından emin olmayan kullanıcılara izin vererek, laboratuvar ve saha verileri arasındaki ayrımı daha da belirgin hale getirecek.

Yeni PageSpeed ​​Insights için henüz bir tarih belirlenmedi. Ancak Google, yayın tarihi yaklaştıkça güncelleme hakkında daha çok bilgi paylaşacaktır.

 

Exit mobile version