Google Play Müzik, Android Auto için devre dışı bırakılacak

Google Play Müzik, Android Auto için devre dışı bırakılacak

Google Play Müzik, Android Auto için devre dışı bırakılacak

Google, Google Play Müzik’e sahip tüm Android Auto kullanıcılarının verilerini YouTube Müzik’e aktarmaları gerektiği konusunda uyarıyor çünkü şirket artık bu uygulamayı desteklemiyor.

Google, geçen yılın Aralık ayı başında Play Müzik desteğini durdurdu, ancak kullanıcıların müziklerini dışa aktarmasını mümkün kıldı. Şayet bir Android Auto kullanıcısıysanız bunun için biraz acele etmelisiniz. Zira çok yakın bir tarihte Google Play Müzik, Android Auto için tamamen devre dışı bırakılacak.

Android Auto kullanıcılarının Google Play Müzik verilerini aktarmaları için son gün 24 Şubat

Google, sonsuza kadar silinmeden önce Google Play Müzik uygulamasında depolanan son verilerini kaydetmeleri için tüm kullanıcılarını çok daha düzenli bir şekilde uyarmaya başlıyor. Bilindiği üzere Google Play Müzik Android Auto’da en çok kullanılan müzik uygulamalarından biri olmuştur. Şayet bu uygulamayı kullandıysanız özel oynatma listeleriniz ve öğeleriniz varsa bunları YouTube Müzik’e aktarmalısınız.

Google bunun için bize son bir tarih veriyor: 24 Şubat. Google Play Müzik kitaplığında depolanan çalma listeleri, yüklenen şarkılar, belirli satın alımlar veya parçalar gibi hala verileriniz varsa bunları son tarihten önce dışa aktarmalısınız.

Google Play Müzik, Android Auto için devre dışı bırakılacak

Şirket, bu hamle ile Play Müzik’i ortadan kaldırmak ve tamamen YouTube Müzik’e odaklanmak istiyor.

Google, Google Play Müzik kullanıcılarına bir e-posta gönderdi: “24 Şubat 2021’de, tüm Google Play Müzik verilerinizi sileceğiz. Bu, müzik kitaplığınızdaki tüm yüklemeler, satın alma işlemleri ve Google Play Müzik’ten eklediğiniz her şeyi içerir. Bu tarihten sonra onu kurtarmanın bir yolu olmayacak. ”

Maalesef, YouTube Müzik, Google Play Müzik’in gün içinde yaptığı gibi direksiyon başında müzik dinleme deneyimini sunmuyor, bu nedenle alışmak biraz zaman alacak.

Exit mobile version