Google Recorder kayıtlarınıza artık web’den erişebilirsiniz

Google Recorder kayıtlarınıza artık web'den erişebilirsiniz

Pixel’e özel Google Kaydedici uygulamasının birkaç gün önce web sürümü yayınladı, ancak bunun çalışması için Google’ın önceden gelen bir güncellemeyi yayınlaması gerekiyordu.

Google Recorder 2.2, bulut yedeklemeyi başlatan sürümdür. Böylece senkronizasyonu ve web versiyonu sayesinde kayıtlarımıza her yerden erişebiliyoruz.

Google Recorder yedeklemesi ve web sürümü

Kaydediciyi güncelledikten sonra, bir ekran bize uygulamanın bu yeni özelliği hakkında bilgi verecek ve kayıtların çevrimiçi kopyasını etkinleştirip etkinleştirmememize izin verecektir.

Google Kaydedici yedeklemesini etkinleştirirsek, kayıtlarımıza şu adresten erişebileceğiz: Recorder.google.com. Web sürümü, Google hesabımıza kaydedilen tüm kayıtları bir bağlantı yoluyla paylaşma veya silme seçeneği ile birlikte gösterecektir. Bir kaydı web sürümünden silersek, cihazımızdan da silinecektir. Web sürümünün izin vermediği şey, kayıt yapmaktır, yalnızca Pixel cep telefonumuzdan kaydettiğimiz sesli notları geçişiyle oynatmaktır.

Kaydedici Ayarları> Yedekle ve Senkronize Et bölümünde yedeklemeyi yönetebiliriz. Bu özelliği devre dışı bırakmanın yanı sıra, yedekleme için mobil verileri kullanmasını isteyip istemediğimizi etkinleştirebilir veya daha fazla bulut depolama alanı satın alabiliriz.

Exit mobile version